Úzkost brankáře při penaltě

Poprvé vydáno celosvětově: 1970

Rubato - 2013
ISBN: 978-80-87705-01-8

Rubato (2013) 978-80-87705-01-8 118

Bývalý brankář Bloch je patrně vyhozen z práce. Jde do kina. Policisté pátrají po zmizelém chlapci. Existenciální drama v kulisách rakouského pohraničí může začít. Mezi vnitřním životem Josefa Blocha a vnějším světem, který pozoruje, se otevírá propast, kterou jazyk, jak se zdá, nedokáže překlenout. Co znamenají slova, co předměty, co činy? Záleží na vraždě? Celek se rozpadá, zůstávají detaily. Co s nimi? Zneklidněný čtenář nepřestává bloudit. Přesto je třeba volit - situace brankáře při penaltě je metaforou člověka vystaveného volbě a symbolizuje zároveň i jeho životní šance. Na závěr se kope vršovický dloubák. (Založil/a: lensha95)

JarKun
  6. 4. 2015, 16:08
Těžko uchopitelná kniha, při které jsem cítil hodně velký neklid. Ale zajímavý způsob psaní. Velmi kusovité, útržkovité, někdy se člověk ani nedozvěděl, co se vlastně stalo ( "šel k ní a něco jí řekl" - ale co? ). Pro mne na pochopení zřejmě příliš složité, ale za ten neklid v duši a napětí to stálo.