Ďáblík

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3784-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-3784-8 192

Třináctiletý Matti uposlechne tajemného volání svého rodu a začíná naplňovat svoje poslání – boj proti Zlu, představovanému náhle oživlými ďáblíky. V paralelním snovém světě prochází rituálním zasvěcením a stává se šamanem. Pomáhají mu jeho dva věrní kamarádi, krásná Malin, do níž je tajně zamilován, a Simon s darem jasnozřivosti. Pak přicházejí i další pomocníci – záhadný dědek s darem zastavovat krvácení a kouzelný šamanský nůž. Naprosto netradičním způsobem se dostaví i magické zvíře, které stojí po boku každého šamana. Kdo zvítězí – mladý šaman, nebo ohavná horda nelítostných ďáblíků? (Založil/a: Tuleník)

Mikael Niemi Mikael Niemi
*13.08.1959

Morsie
  27. 6. 2013, 16:27
Tedy já jsem dospělá, ale knížka se mi fakt líbila. Koupila jsem ji pro svou neteř, ale nejdřív jsme to pročetla, abych věděla, co jí dávám. Ten příběh mě chytnul, opravdu jsem se do toho začetla jako už dlouho do žádné knížky. Asi mi měkne mozek, nebo je to spíš kvalitně napsaný poutavý příběh. Určtě doporučuju všem, nejen dětem :)
sallyhec
  13. 6. 2015, 14:37
Moc zajímavá i krásná kniha. Byla trochu přitažená za vlasy, ale naštěstí autor taky občas používal zdravý rozum, což z ní udělalo skvělou nadprůměrnou knihu. Takže slušné! :)