Krajina půlnočních stínů

Comics Centrum - 2015
ISBN: 978-80-86839-99-8

Comics Centrum (2015) 978-80-86839-99-8 320
Comics Centrum (2009) 978-80-86839-38-7 304

David Grey je úplně obyčejný poručík od losangeleské policie. Jeho práce je pro něho vším. Dokud nenarazil na podivné mrtvoly s očima vytřeštěnýma strachem, byl v podstatě spokojený se světem, který se mu sice nelíbil, ale kterému rozuměl.Černé záhadné auto a hlava v ledničce ho maličko rozhodí a tak se za pachatelem rychle vydává. Narazí na podivné postavy se zeleným tetováním, a po jejich útoku upadá do kómatu. Probuzení je ještě podivnější: tajemná dívka jménem Laurel ho informuje o tom, že se nachází v "mezisvětě" a má jedenáct měsíců na to, aby došel do New Yorku a tam svedl souboj s ďáblem o svou duši. Prohraje-li stane se jedním z těch podivně tetovaných stínů. Tak začíná fantaskní road-movie comics, který líčí cestu za poznáním...

Atmosferický příběh o lidských slabostech je vrcholným dílem J. Michaela Straczynského (Babylon 5, Výměna). Kniha vznikala přes dvacet let. Straczynski do ní vtělil vlastní životní zkušenosti. (Založil/a: matrosh)

jaryj07
  26. 1. 2015, 7:49
Podle mě to není tak skvělé, jak se to tu předkládá. Ze začátku se příběh táhne. Než se začne něco dít a vy aspoň trochu začnete chápat, co se v příběhu děje, tak jste už více než za polovinou. Jasně hned víte, kam naši hrdinové míří, ale nějak tomu chybí šťáva. Chybělo mi tam trochu více akce a lepší postup objevování světa, v kterém se příběh odehrává. Jinak kresby jsou v celku dobré, ale ničím nepřekvapí.
Draconian
  25. 2. 2013, 16:05
Krásný komiks. Nikdy jsem nebyl fanouškem těchto kreslených příběhů - vždy dávám přednost klasické knize. Ale! Tohle není příběh o hrdinovi v pláštěnce. Krajina půlmočích stínů začíná jako drsná kriminálka, která se přelije v horor a nakonec se dotýká dramatu a nechybí ani filozofie.
Příběh má hloubku, skvělé dialogy, zajímavé myšlenky a hlavní postavy si oblíbíte.
Nechybějí zvraty a různá překvapení. Výtvarné zpracování je moc pěkné a komiks je to vymazlený.
Možná moc chválím...ale opravdu tu není nic, co bych mohl (či chtěl) kritizovat. Nejsem znalec komiksů, ale jako příběh je to skvělé.
adevr
  15. 1. 2012, 19:07
Skvělé. Velice dobře utracené peníze za parádní příběh a suprové kresby...
Doporučuji nejen všem kdo mají rádi výpravné komiksy.
eleni.rat
  3. 8. 2012, 9:53
Parádní čtení, napínavé, poutavé, dobře vymyšlený příběh a perfektní zpracování. U mě jasná jednička :)
Matejrychly89
  15. 1. 2016, 10:03
Komiks, který se dá přirovnat ke geniální Vráně. Mně se ale Krajina půlnočních stínů líbila ještě ví než Vrána. Krásná kresba a scénář také nemá chybu!