Hellboy: Pravá ruka zkázy

Originální název: Hellboy, Vol. 4: The Right Hand of Doom

Comics Centrum - 2005
ISBN: 80-86839-06-0

Comics Centrum (2005) 80-86839-06-0 144

Čtvrtá kniha z cyklu Hellboy.

„Hele co to máš na čele? To jsou brejle?"
„No jasně, to jsou brejle."
„Ale vždyť to vypadá jako bys je měl přímo na hlavě."
„No jasně. Nechal jsem si je přioperovat k hlavě, abych je neztratil."

Takovýhle rozhovor se nemůže odehrávat v normálním světě, ale v sídle ÚVPJ to není tak neobvyklé. I když tam už si stejně jako vy zvykli na Hellboyův podivný vzhled a vědí, že se nejedná o svářečské brýle, ale o upilované rohy, čímž Hellboy dává najevo svůj odklon od Pekla. V knize Pravá ruka zkázy je opět několik různě dlouhých povídek, které doplňují Hellboyovu historii. Že se tu setkáme se spoustou všelijakých potvor, monster a zrůd není třeba zdůrazňovat.

Příběhy:
- Lívance (Pancakes)
- Povaha bestie (The Nature of the Beast)
- Král Vold (King Vold)
- Hlavy (Heads)
- Sbohem, pane Tode (Goodbye, Mr. Tod)
- Vârkolak (The Vârcolac)
- Pravá ruka zkázy (The Right Hand of Doom)
- Skříňka plná zla (Box Full of Evil) (Založil/a: matrosh)

Svatoslav.Svatomír
  3. 3. 2011, 11:01
Ze souvislého příběhu se přešlo do povídkového souboru, který nepostrádá kouzlo ani epičnost. Sborník povídek?! Šílenost nebo geniální tah na čtenářův mlsný jazýček? Mike Mignola nezklamal a ještě více než kdy předtím přikládá do kotle.

Ač se jedná o sbírku povídek rozhodl jsem se úmyslně neuvádět jejich obsah, jelikož zde jde o překvapení, které nechci čtenářům vzít. Každá povídka, ať už třicetistránkový rozsáhlý epos nebo pětistránková anekdota v sobě nesou vytříbený styl vyprávění veleváženého autora. Jak bývá u Hellboye zvykem, v luxusní obálce je ukryt ještě úžasnější dáreček a tím je pro Mignolu charakteristická kresba a především nezapomenutelní hrdinové! Kromě již známých postav z Úřadu pro výzkum paranormálních jevů se můžete dočkat spousty vedlejších aktérů, jejichž monology jsou nesmrtelnými. Namátkou stačí uvést neposedného pekelného vězně Ualaca, který se může svým záporáckým motivem rovnat samotnému Rasputinovi.

Věrným fanouškům od zrodu legendárního rohatce v hlavě hlodá otázka, jaký význam má mýty opředená pravá ruka? Zpozorněte! Odpověť na tuto a další otázky ohledně Hellboyova života dostanete v tomto díle. Sborník je stručným životopisem, jenž vám rozproudí krev v žilách a nenechá na minutu vydechnout. Přes vtipné dětství, které jistě v naší společnosti nebylo lehké, se dostáváme až do puberty, kdy hormony cloumají každým, ďáblíky nevyjímaje.

Letem světem se podíváme do vzdálených koutů planety a poznáme místní folklor. Jednou z návštěv je exotická výprava do Japonska. Mignola zpracoval japonskou legendu po svém a okořenil hororovou, až bizarní atmosférou. Milovníci severských zemí se pořádně namlsají Norskem a jeho dvěma lidovými pověstmi.

Pravá ruka zkázy je výjimečné dílo. Nezapomenutelné příběhy ve vás zanechají silný dopad nostalgie, kdy jsme ještě jako malé děti věřili ve strašidla a bubáky pod postelí. Podíváme se po světě, obohatíme svou hlavinku několika lidovými pověstmi a legendami z celé planety. Fanoušci H. P. Lovecrafta si přijdou na své v povídce vzdávající hold samotnému mistru děsu. Mignola se nebál vstoupit do takových vod, jakými je upírská tématika, které je věnován jeden z nejpodivuhodnějších příběhů celé sbírky. Chcete-li vědět, proč nesmí čerti a jiná pekelná stvoření jíst lívance či shlédnout a na vlastní kůži pocítit setkání obřího draka a čerta v souboji na život a na smrt, neváhejte! Viva Mignola! (Má recenze pro web sarden.cz)
Víťa
  18. 5. 2011, 21:19
To je fakt do kotla přikládá a to hned několikrát.Tahle knížka má většinu hodně zajímavých povídek a Mignola má zajímavou představivost o světě démonů :D Mě se asi nejvíc líbila povídka ,, Král Vold'' a hned po ní ,,Pravá ruka zkázy''.Úžasně rozvržený děj a napsané, sice jako komix , ale to mě zas tak nevadí, to bylo takej dobře.