Reset

Originální název: Reboot

Egmont - 2013
ISBN: 978-80-252-2686-5

Egmont (2013) 978-80-252-2686-5 384

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ(Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat - jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…
Před pěti lety jsem zemřela. O 178 minut později jsem vstala z mrtvých. (Založil/a: koudtom)

Amy Tintera Amy Tintera

Lucianna
  29. 8. 2014, 5:10
Skvělí nápad, sympatické hlavní postavy.. Ovšem děj už mě moc nebavil. Uvidíme jestli se autorka v dalších knihách polepší
včelka
  12. 2. 2016, 18:07
Tahle kniha mi ležela skoro 2 roky v knihovničce aniž by byla přečtená. :D A když zničeho nic přišla chuť na scifi/ fantasy ráda jsem po tomhle kousku sáhla.
Rozhodně mě nezklamala. Nové originální téma (a to je s počtem mých přečtených knih počítá), kde je ta výjimečná osoba žena místo obvyklejšího muže. Callum je zlatíčko, jen tak mimochodem. :D
Vadila mi jen jediná věc; s Wren se dali dohromady až příliš brzy. Prakticky od momentu, kdy se tam Call objevil k němu něco cítila a to bych od skoro sociopatické Wren nečekala.. Ale to je spíš můj osobní problém. ;) :D
Celupka
  7. 3. 2014, 12:58
skvělý nápad, sympatické postavy, hned si mě získaly :) napínavý děj, těším se, co bude dál, čím mě autorka ještě překvapí ;)
Nikolka001
  8. 10. 2013, 17:05
Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak moc bavit. :) Opravdu jsem překvapena. Skvělý čtivý děj, který člověka pohltí. :) Bylo to super. :)
kklepkaa
  17. 1. 2014, 16:51
Kniha je napsaná celkem čtivě. Málokdy mi vadí, když upír není upír a nebo zombík není zombík. Alespoň můžu objevovat zas nový svět s novými pravidly a tady je to napsáno celkem logicky. Každopádně žádný výkřik to není, ale celkem dobře jsem u toho vypla :) Jsem zvědavá na druhý díl.
Lerenika
  3. 8. 2013, 22:57
Z první poloviny knihy jsem byla nadšená. Opravdu moc. Něco nového, neotřepaného, nevíte co čekat dál.
Ten konec se mi, ale moc nelíbil. Jednoduchý, klidný, žádný převratný situace - srdce se vám nezastaví. /aspoň mě ne. Až moc jednoduše se z toho dostali na můj vkus.
Ale jestli vyjde 2. díl, budu stát první v řadě, kdo si ho půjde koupit. A budu doufat v pořádný děj.

----Tina----
  6. 3. 2016, 14:28
Obsahuje spoiler spoiler Kniha pro mě byla zklamáním. Nápad skvělý, originální. První stránky bezvadné. Hrdinka bez citů, ale už po pár desítkách stran má hrdinka, která by neměla nic cítit v břiše motýli. Pokud překousnete tenhle prvotní „problém“ tak je kniha v pohodě. Vážně bych dala více hvězd, ale mrzí mě, že se z Wren stala obyčejná holka tak rychle. :/ Kam se poděl ten smrtící zabiják, který plnil rozkazy jedna báseň? :/
evulinkalinhartova
  1. 7. 2013, 18:40
Co napsat? Hm, docela těžké. Dneska se mi Reset dostal do ruky, nejdřív, jsem si myslela, že to bude zas jedna obyčejná fantasy/sci-fi romance..
Jenže já se od ní nemohla odtrhnout. Knížku mám za sebou a musím říct, že je to velice zajímavě napsaný příběh.
Emocemi neposkvrněná Wren potkává v "zombie" zařízení nového reseta Calluma,který jen emocemi srší. A i mezi nimi vzniká cosi nového, co Wren nikdy nepoznala.
Příběh je poutavý od začátku až do konce. Každá větička je protkána napínavostí a nic není přitaženo za vlasy. Má to tu správnou rovnováhu a fantasy/sci-fi je tady plně obsaženo.
Autorka, zde skvěle vykreslila postavy a já nemůžu než jen pochválit :)