Hellboy: Červ dobyvatel

Originální název: Hellboy, Vol. 5: Conqueror Worm

Comics Centrum - 2008
ISBN: 978-80-86839-16-5

Comics Centrum (2008) 978-80-86839-16-5 144

Pátá kniha z cyklu Hellboy.

Už páté comicsové vystoupení největšího paranormálního vyšetřovatele na světě, obrovského tvora s koženým kabátem, upilovanými rohy a s kapsami nacpanými amulety, „čestného člověka" (lidský status mu byl úředně přiznán Kongresem Spojených států amerických), anděla apokalypsy, sémě zkázy, Anung un Ramy, zkrátka týpka u nás známého jako Hellboy.
A tentokrát nás čeká vcelku velké drama, které za doprovodu veršů začne před druhou světovou válkou posledním vystoupením Humra Johnsona a celý děj bude dokončen o jednašedesát let později.
Na trosky rakouského hradu Hunte se má v nejbližších hodinách zřítit kosmická loď z tajného nacistického programu. Když raketa několikrát změní kurs, je jasné, že jí někdo, nebo něco řídí. Vedení Úřadu pro paranormální výzkum a obranu posílá na plánované místo dopadu své nejtvrdší agenty - Hellboye a nově přijatého homunkula Rogera.
Pestré drama se začne rozvíjet ještě před tím, než oba agenti a jejich průvodkyně vstoupí do hradu. I tentokrát je příběh plný podivných bytostí, vesmírných hrůz, duchů a tentokrát i nacistů.
Pochopitelně dojde i na onoho červa, který je přislíben v názvu celé knihy. (Založil/a: matrosh)