Berní rula

Berní rula

Podtitul: Generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly 1654 doplněný o soupis poddaných 1651

Libri - 2003
ISBN: 80-7277-058-6

Libri (2003) 80-7277-058-6 2232

Generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovala) o soupis poddaných z roku 1651.
Unikátní vydání základních údajů z berní ruly, které připravil a úvodem opatřil Václav Červený, seřazené abecedně podle příjmení a doplněné (tam, kde se nezachovala) o údaje ze staršího soupisu poddaných či opisů ocení nejen historici, archiváři, genealogové, sociologové, ale i jazykovědci a všichni, kdo se zajímají o naši minulost a vlastní kořeny. Dílo dělené do dvou svazků obsahuje na 183 000 řádkových položek, které zahrnují: příjmení, jméno, dále odkaz na pramen (Berní rulu, soupis poddaných), obec, okres, panství a povolání.
Nezbytná pomůcka pro genealogy a každého kdo, se zajímá o historii svého rodu. (Založil/a: Laponka)