Originální název: Les particules élémentaires

Garamond - 2007
ISBN: 978-80-86955-79-7

Garamond (2007) 978-80-86955-79-7 296

Francouzský bestseller z roku 1998, který vynesl autorovi celosvětový ohlas a uprostřed tápající literatury zapůsobil jako časovaná bomba. Na pozadí příběhu dvou nevlastních bratrů, Přísně deterministického vědce na jedné straně a sexuálního štvance na straně druhé, autor neúprosně analyzuje degeneraci mravů v západní Evropě, kde „pocity lásky, něhy a lidské pospolitosti do značné míry zmizely“. (Založil/a: matrosh)

Michel Houellebecq Michel Houellebecq
*26.02.1958

achilles
  28. 9. 2014, 19:49
Ještě jsem nečetl nikdy takovou filozofickou knihu, která je tak protkaná sexualitou. Střídá se toněkdy až nečekaně a působí to i místy legračně, jak autor neustále přidává. Pokud si však odmyslíme občasnou felaci a zamyslíme se, můžeme nakonec souhlasit s autorem:
" můžeme brát věci s humorem léta, někdy dlouhou dobu, v některých případech je možné zaujímat humoristický postoj prakticky až do konce; jenže nakonec vám život zlomí srdce. Ať máme sebelepší schopnost odvahy, chladnokrevnosti a humoru, jakou jsme si během života vypěstovali, stejně nakonec skončíme se zlomeným srdcem". A ta racionální jistota, proti které nikdo nic nezmůže je jasná věc.
Jana Edita
  27. 4. 2016, 19:51
Houellebecq. Jediný autor, od kterého nakonec asi přečtu všechno, i když je to zvhlík a tak moc mě rozčiluje. Snad právě proto ho budu číst.