Originální název: The Gunslinger

Vyšlo jako audiokniha

BETA Dobrovský (2015) 978-80-7306-769-4 200
BETA Dobrovský (2009) 80-86029-92-1 200
Nezjištěno / Jiné Vyšlo jako audiokniha. načetl Libor Terš

Hvězdu hororové literatury, amerického autora Stephena Kinga, není třeba českému čtenáři představovat. O to více ho překvapí Pistolník, úvodní svazek ságy, kterou autor píše od studentských let. Titulní postava, pistolník Roland, je poslední střelec přízračného světa, ztraceného obludně daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně, budící zdání, že je peklem a jeho obyvatelé dušemi hříšníků. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd, i za cenu prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honičku za mužem v černém, který je nejen mágem tohoto světa, učněm Merlinovým, ale také možná andělem smrti.
To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém.
Teprve po této oběti, která v případě chlapce Jakea připomíná Abrahámovu oběť Izáka, je pistolník dostatečně odlidštěn, aby snesl setkání s mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny cesty...

Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem.
Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží...

Ghoulman
  27. 9. 2016, 17:52
Pomalý a velmi syrový rozjezd poměrně atypické fantasy ságy. Ačkoliv mám Kinga raději v jeho realističtějších polohách (případně v psychologizující rovině), není to rozhodně nijak nekvalitní čtení, zvláště když vezmeme v potaz, že se do tak rozsáhlého počinu pustil právě „mistr hororu“, ten samý člověk jež už vícekrát prohlásil, že své knihy ze zásady předem nijak nepromýšlí, ale nechává samotný proces psaní „rozhodovat“ o dalším průběhu děje.
Peetuliska
  26. 2. 2014, 15:30
Příběh pistolníka Rolanda, který stíhá muže v černém. Úvodní dílo k rozsáhlé sáze o Temné věži.
Mé dojmy jsou polovičaté, líbilo se mi to, ale byl to teprve jen úvod, uvidíme, jak se to vyvrbí dál.
Čte se to velmi lehce, těším se na další díl.
VerenaLord
  19. 5. 2015, 20:34
Konečně jsem přemluvila sebe samu a pustila se do série Temná věž. Má očekávání nebyla nikterak vábná a bohužel se toto potvrdilo. Přestože King dbá na každý detail, tak mi zde bohužel chybí typicky kingovský horor. Podle mě je celý příběh vykreslen moc obsáhle a čtenáře to nezaujme. Samozřejmě mluvím sama za sebe, ale musím přiznat, že na další díl se vyloženě netěším.
LuciusWlk
  30. 10. 2011, 14:15
První kniha Temné věže ve mně zanechala rozporuplné pocity. Čekal jsem něco víc a dostal příběh, spíš povídku, kterou nevím jak hodnotit. Dám ale šanci dalším dílům a uvidím, jak zapůsobí po rozsáhlejším ději.
scajo
  20. 6. 2014, 8:12
Rozhodně zajímavá kniha, napsaná velmi zvláštním a místy těžko uchopitelným způsobem. Nejzajímavější jsou filozofický závěr a pěkný doslov, které společně dávají tušit něco opravdu velkolepého. To ale nastane až v dalších dílech, tohle je zkrátka "jen" jednohubkový rozjezd. A je pravda, že mohl být lepší.
G8
  18. 3. 2013, 23:36
Vzpomínám si na své dojmy po přečtení prvních padesáti stran (bylo to něco na způsob WTF?). Postupně jsem tomu ale začal propadat a nakonec jsem se už jen po dočtení jedné knihy okamžitě natáhnul po další části této neuvěřitelné ságy a pokračoval vesele dál. Od té chvíle, kdy se objeví Jake, zkrátka začnete chtít své odpovědi.
Zvláštní je, že nejčastěji se mi z knihy vybavuje mluvící papoušek a jeho "muzikální plodina" :)
Ailees
  24. 6. 2011, 21:26
Pistolník je přímo synonymem pro cestu do neznáma, na jejímž konci se pouze nezřetelně rýsuje cíl v podobě záhadné Temné věže. Sledování Muže v černém napříč pouští je strhující zážitek - a závěr je snad ještě lepší :) Tuto knihu jsem si zamilovala snad po prvních dvaceti stranách především pro jedinečnost stylu, s jakým je psaná. A kromě postavy Rolanda též pro Jakea, který představuje prostředek pro destrukci Rolandovi duše, ale i pro její vzkříšení. Pokud se vám kniha nelíbila - no, jsou i jiné světy než tento :)
Kuci92
  12. 10. 2015, 6:40
Byla to moje první kniha od Kinga a na můj vkus byla poněkud zmatená, kniha se mi nečetla vůbec dobře. Doufám, že další díly budou o něco lepší a méně zmatené
Casey
  13. 2. 2015, 16:33
Pro mě zklamání. Jako první jsem četl Sestřicky z Elurie, abych se navnadil a ty také nebyly nic moc. A já se na sérii Temná Věž tak těšil... nevím, jestli budu pokračovat v dalších dílech.
Blueberry
  3. 1. 2015, 13:25
Nemůžu se přinutit, ale úplně mi to nesedlo. Celý děj je tak trochu psychedelický a mám takový dojem, že King byl v jistých částech pod vlivem (čehokoli). Jinak Roland je docela zajímavý a další díl rozhodně zkusím, ale na druhou stranu ten jeho svět, napůl světem naším a napůl nějakým vysněným - trochu mi to prostředí překáželo. Nechám se překvapit Třemi vyvolenými - potom snad se mi povede dobrat se k něčemu kloudnějšímu.
Henkie
  15. 12. 2013, 20:48
I pres vsechny negativni komentare, ja musim hodnotit kladne.
Kniha me vubec neodradila od dalsi cetby Temne veze, naopak, probudila ve mne obrovskou zvedavost, jak se to dal bude vsechno vyvijet.
Jak jsme zvykli, King je trosku divnej a tady se to naplno projevuje.
Ja jeho knihy miluju a tahle saga patri u me k tem nejlepsim. Vsechny dily, tento nevyjimaje.
VaclavB
  14. 5. 2015, 19:49
Je poznat, že tohle téma nosí autor v hlavě - je to napsáno pečlivě přepečlivě. Až moc. Autor je profesionál, který nemá v žánru konkurenci a akční/horrorové scény jsou skvělé. Horší je to se stavbou celého příběhu, který se zdá být pojatý tak zeširoka, že ani autor nevěří v jeho celkové zpracování. No uvidíme, jdu na druhý díl.
Hazakiros
  1. 11. 2013, 0:58
Nemohu si pomoci, ale v této knize se naprosto a v plné míře projevuje Kingova schýza. Přečetl jsem to sice poměrně rychle, ale nijak mě to nezaujalo.
JarKun
  13. 6. 2013, 19:49
Jako věrný Kingův čtenář po přečtení prvního dílu Temné věže nevím, co si o tom mám myslet. Kdybych nevěděl, že to psal King, tak bych to asi ani nepoznal. Kniha zaujme svou totální podivností, která je ale jiná, než Kingův běžný styl. V půlce knihy jsem měl ještě pocit, že dám jednu hvězdičku. Divné postavy, divný příběh, nesmyslný svět, divná pravidla, zvláštní rozhodnutí, svět násilí bez jakékoliv logiky a nitky, které by se člověk mohl chytit. Ale ve druhé půlce už mě to nějak pohlcovalo. Asi je to natolik velká sága, že potřebovala hodně dlouhý rozjezd. Budu číst dál, ale už teď můžu říct, že to hodně z Kingovy tvorby vybočuje.
Novinha
  13. 8. 2012, 12:44
Bylo to jako číst něčí noční můru...
Poprvé jsem ji četla už před lety, ale tehdy se mi moc nelíbila. Až teď jsem docenila temnou atmosféru fantasy westernu s uchvacujícím závěrem.
kingmaker
  16. 12. 2011, 10:24
Nezvyklý King... Celý příběh se vlastně odehrává v přízračném, pozměněném světě, což u Kinga nebývá obvyklé, většinou se do příběhu snaží dostat popis současnosti, v němž je neuvěřitelně silný. Tady se tomu úplně vyhnul a příběh je přesto skvělý, popis cesty pouští je úchvatný. Podivný mix drsného westernu, kouzelnického fantasy a psychologického exkurzu je přesto znepokojivě čtivý. Jen není úplně Kingovský a to může některé čtenáře odradit
Astonius
  24. 8. 2013, 21:44
"Nechtěl upadnout, i když by ho tady nikdo neviděl. Byla to věc hrdosti. Pistolník ví, co je hrdost - ta neviditelná kost, která drží krk zpříma."
dollyk
  25. 11. 2016, 0:47
První kniha ságy o Temné věži je podle mne trochu jiná než jiné Kingovi knihy. Za sebe mohu říci, že moc nebavila, ale jelikož jsem Temnou věž četl už před čtyřmi lety (asi) musel jsem to přečkat. Ano, přečkat, ne přetrpět, protože tak zlé mi to nepřišlo, jen pomalé, nudně jednotvárné. Když to beru jako úvod k dalším, nyní už sedmi knihám, vím, že není zbytečné to číst, i když to nepředstavuje právě můj šálek kávy, ale oproti očekávání jsem si to dokonce užíval. Vím už totiž, jak vše dopadne a sledoval jsem hlavně, jak King rozhazuje nitky, z nichž většinu nakonec spojí.
chegulina
  22. 4. 2016, 0:06
Kinga miluji,ale Temné věži jsem se dlouho vyhybala ,je mi totiž jasné ,že to bude běh na dlouhou trat a po komentařích k prvnímu dílu jsem se snažila ani moc nečekat,ale ve finale ....perfect .King prostě neumí psát špatně ,i kdyz je pravda,že styl jakym píše není z tohoto dílu příliš znát .King is god.
Phorbo
  3. 3. 2013, 21:06
I přes Kingův doslov, který snad měl sloužit, jako lákadlo na další díly (což se mu na jednu stranu podařilo, když byl neurčitý ve svých cílech s tím, že „sice nevím co a jak, ale vím, že je to někde ve mně a dokážu to napsat). Nic proti tomu. Pistolník je dobré dílo. Odsýpá, ale místy mě přijde postava Rolanda Pistolníka, jako úplně někdo jiný, než o kom King psal pár desítek stran zpátky. Je podle mě blbost, aby profesionální, jak říká King, „Rytíř“ jen tak najednou začal cítit nějaké city k devítiletému klukovi. Samozřejmě naprosto profesionální, ale přesto je to jakýsi paradox. Možná to má pro vývoj příběhu nějaký důležitý přínos, že se Pistolník obměkčí a pak to k něčemu bude… Je to první kingovka, kterou jsem četl, ale trošku mě to zklamalo. Jak mě kolega říkal, že King je prostě bůh, tak nevím, jestli se pustím do další temné věže, kor jestli ji přečtu nakonec celou…
Lilienn
  3. 2. 2016, 12:03
Nějak jsem se nechytla... přečetla jsem zejména kvůli dalším dílům, které jsou hodnoceny velmi dobře, ale nenašla jsem žádný úžas... nic ohromujícího, z čeho bych šla do kolen... Nesoudím zle, dávám tomu šanci, jestli budu mít jednou v životě náladu a čas na další díly, určitě se do nich pustím, ale teď bych od toho ráda nějaký čas odstup... a to jsem si myslela, že se mi budou vždy líbit všechny Kingovy knihy... Tohle období života (asi nejednoduché) mě má asi hodně co naučit - pořád zjišťuju, že ty moje 100% pravdy nejsou tak úplně dokonalé :)
Honzy
  11. 12. 2010, 19:12
Pistolník... hmm.. Beru tuhle knihu jako takový velký prolog k dalším dílům. První díl měl nevýhodu, že King do něj chtěl obsáhnout spoustu otázek a informací a na (skoro) žádnou vám nedal odpověď. Mě dělalo velké problémy vůbec tuhle knihu dočíst. Kdybych nečetl velmi pozitivní recenze na další díly tak bych ji asi u sté stránky zavřel a založil někam velmi hluboko do knihovny. Nicméně jsem se jí nějak prokousal, posledních 50 stránek mě dokonce velmi příjemně překvapily. A já říkám, že to čtení za to stálo, protože další díly byly prostě... prostě dokonalé! Proto se nebojte a prokousávejte se! :)

---------------------

darkynka
  7. 10. 2016, 9:52
Ságu Temná věž jsem začala číst s velkým nadšením. Tento první díl mě velmi zaujal a těšila jsem se na pokračování. Bohužel jsem došla pouze ke čtvrtému dílu, kde jsem ságu opustila, aniž bych díl dočetla. Dle mého názoru má King mnohem kvalitnější knihy než je tato.
Kodama
  2. 3. 2015, 12:21
Právě jsem dočetl tuto svoji první knihu od Kinga. Musím říct, že jsem příjemně překvapený a hlavně zvědavý, jak se příběh bude vyvíjet dál. Nejvíc mě asi upoutal westernový začátek v Tullu (nádechem mi to trochu připomínalo Tarantinova Djanga) a chytře načasovaný filozofický závěr, který mě donutil téměř okamžitě sáhnout po druhém díle. Jak sám autor v doslovu píše:

"Tím vším chci prostě jenom říct, že si nikdy nejsem úplně jist, kam mířím, a v tomto příběhu to platí ještě víc než obvykle. Z Rolandova vidění, ke kterému na konci dojde, vím, že jeho svět je skutečně v pohybu, protože Rolandův vesmír existuje v jediné molekule trávy, která usychá na jakémsi kosmickém úhoru."

Právě tato "neosnova" , kterou je cítit styl psaní mi příjde zajímavá už jen tím, že si opravdu netroufám tvrdit, že bych alespoň trochu tušil kam a jakým směrem se celý příběh bude ubírat dál. Každopádně Pistolník je zajímavá kniha a chytla si mě svou nepředvídatelností a otázkami, které ve mně vyvolala. Doufám, že odpovědi na ně najdu v dalších dílech a pokud budou minimálně tak dobré jako tento, budu spokojený :)

Hodnocení si asi nechám na později až budu moct porovnávat s dalšími díly.
Tomáš Lánský
  25. 3. 2014, 23:08
Ocitáme se uprostřed příběhu a není snadné naladit se na vlnu vypravěče. Přestože styl je úsporný, čtenář má potřebu se někdy na stránce vracet, protože některé termíny jsou pro něj nové a pro pochopení Pistolníkova světa nezbytné. Množství otázek, které se ale čtenáři honí hlavou (je to svět minulosti nebo postapokalyptické budoucnosti?, co provedl Muž v černém Rolandovi? Co je to k čertu ta Temná věž a proč ji Pistolník hledá?) ale nedopřávají fantazii odpočinout a z prosté zvědavosti se kniha čte jedním dechem.
Už zde ale čteme náznaky, že příběh se teprve rozvine a že stojíme na začátku čehosi velkolepého. Koneckonců, první věta knihy "Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách" je tak mnohoznačná a mysteriózní, že jde asi o nejlepší úvodní větu všech knih, co jsem kdy četl. Je v ní všechno - tajemství, konflikt, hrdina, padouch, akce... a přitom je tak mnohoslibná. Vlastně díky ní jsem se o knihu začal zajímat. Uhranula mě. Chtěl jsem vědět odpovědi na otázky, kdo je pistolník a proč honí muže v černém. A odpovědí se člověk dočká hlavně v dalších dvou dílech. Přesto mám k Pistolníkovi tak nějak srdečný vztah, byl prostě první. A kdo dočetl ságu do konce (do úplného konce), tak ten už bude první díl vždycky vidět jinýma očima. Říkám díky, sai Kingu. Dlouhé dny a příjemné noci!
stavos
  15. 7. 2010, 11:18
V prvních chvílich jsem měl z této knihy rozpačité pocity! Dalo by se až říci že jsme od ní ze začátku děje čekal o trošku víc. Pořád jsme čekal na zápletku,která pořád nepřicházela.. Ale postupem času jsem dychtivě očekával co nastane dal! Od okamžiku co Roland potkal Jakea ja to monstrózni počtení! A ten konec -setkání Pistolníka s mužem v černém- je to nejúžasnější co jsem četl! všem vřele doporučuji.

---------------------

JAYCZ: Plně s tebou souhlasím, ta poslední kapitola je nejúžasnější!! :)Tuto knihu jsem četl už 2x, ale poslední kaputolu minimálně 5x. naprosto úžasne! :)
elisabetth
  7. 6. 2011, 23:04
Pistolník předkládá otázky, ale ne odpovědi na ně. King nechává čtenáře s pochybnostmi, svými návrhy na odpovědi a s očekáváním, jak tento příběh bude pokračovat. Už jen tím je ta kniha zajímavá.
Flynn
  28. 1. 2011, 9:08
Temnou Věž jsem se rozhodl číst poté, co jsem narazil ve sbírce Všechno Je Definitivní na povídku Sestřičky Z Elurie. V této povídce vystupoval Roland a docela se mi líbila. Proto jsem se rozhodl koupit si Pistolníka, jakožto první díl celého příběhu. (abych si neprochodil podrážky cestou do knihkupectví, koupil jsem rovnou i 2.díl-Tři Vyvolení :o) ) Jedná se o zcela jinou rovinu psaní, než na kterou jsme u Kinga zvyklí. Je to fantasy, trochu jsem se toho bál, ale určitě jsem nebyl zklamaný. První kniha vpodstatě nabídne hromadu otázek a jen hrstku odpovědí (na ty si musí čtenář počkat do dalších pokračování). Mě trochu chyběly ty odpovědi a tak jsem s Pistolníkem nebyl spokojený na 100%. Přesto jsem musel smeknout klobouk, že King obstál i na poli fantasy velmi solidně. (vždy když dojde na krev, tak se hezky rozepíše).
Terinacz
  1. 3. 2015, 11:07
Je to zvláštní knížka jako by ani nebyla od Kinga, každopádně budu pokračovat dál ikdyž sem chvilkama měla nutkání, že knihu odložím, dokončila jsem ji z principu, že je to King.
Lucie Šilhavá
  22. 6. 2014, 17:40
Přiznám se, že při čtení se u mě střídalo nadšení a zklamaní (nebo snad naštvání) a na konci knihy jsem z ní nebyla ani trochu moudrá. Občas se kniha neuvěřitelně táhla a nedávala mi vůbec smysl a bylo mi až trapně, že tohle napsal King. Občas mě zaskočil svojí genialitou...Přesto jsem nad Temnou věží nerezignovala a přečetla i zbylých sedm dílů a jsem ráda. S odstupem času (a po dočtení série) se dívám na jeden celek, který už mi dává dokonalý smysl a patří mezi mistrovské dílo Kinga.
HellFire
  28. 9. 2011, 9:26
Ani jsem netušil, na jak epickou cestu se přečtením Pistolníka vydávám. Sága, která mi po dlouhé době vrátila důvěru v knihy, a jejíž jednotlivé díly jsem sháněl s obrovskou vervou. Nevím co bych dělal, kdybych jej začal číst v době, kdy poprvé vyšla a musel bych čekat desítky let na její dokončení.
JayCZ
  15. 1. 2011, 13:51
Pistoník je výborná kniha, o tom žádná, avšak někomu by mohla připadat zdlouhavá a chvílemi nudná. Já sám osobně jsem se zasekl snad jen v jedné části knihy, která mi přišla poněkud nezáživná. I přesto musím říct, že se jedná o velmi kvalitní knihu, která slouží jako kus skládačky celé edice Temné Věže.
PS: Poslední kapitola, kde se Roland setká s jistou osobou, mě tak nadchla,že jsem ji četl 3x! :)
Mates-K1
  27. 5. 2015, 21:39
Tuhle knihu jsem si znovu přečetl znovu po cca 10 letech. Je jiná než klasické Kingovy horory té doby - zapomeňte na Christinu apod.. Osobně mě do děje dostala již první věta knihy... Pistolník má spád a všechno rychle ubíhá, nebude se Vám jít chtít spát..

Protože/přestože čtu Temnou věž podruhé (poprvé mi to trvalo osm let), hodnotím knihu jako zdařilý vpád do Rolandova světa, který se hnul. Na konci si myslíte, že už víte nebo tušíte, čím vším si musel dříve projít. Tady Vás ujistím - nevíte nic. :) Čtěte dál...
Riokai
  15. 2. 2015, 14:24
LuciusWlk to zhodnotil za mě. První díl nic moc, spíš takový úvod k nějakému jinému dílu. Byly sice chvíle, kdy mě kniha bavila, ale to bylo jen v určitých místech, po zbytek knihy mi styl psaní přišel těžkopádný a neosobní. Každopádně dám šanci dalším dílům a uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
lego25
  19. 8. 2014, 11:14
Vesmír skýtá paradox příliš velký, než aby ho mohla omezená mysl pochopit. -, omezená mysl nedokáže pochopit neomezené.
Palicka
  15. 6. 2014, 15:28
První setkání s Rolandem, jehož chladné pistolnické oči si získali mé srdce. Pistolník je zcela jiný než jeho pokračování nebo než jakákoliv další Kingova tvorba. Stylem psaní prostě není typický Kingovský a i proto se mi to občas hůře četlo. Co se mi nejvíc líbilo na Pistolníkovy byla dozajista atmosféra, ta byly skvělé syrová a drsná. Pistolník je pouze začátkem Kingova největšího díla a jednoho z největších literárních dobrodružství. Otázkou je, jste připraveni přidat se k Rolandovu ka-tet a pronásledovat muže v černém, a následně putovat k temné věži?
Shinokage
  29. 5. 2014, 8:29
Moje první zkušenost se Stephenem Kingem. Pistolník - zpočátku pro mě bylo velice těžké se do knihy vžít, protože jsem vůbec nevěděl, kde a kdy se příběh odehrává. Kniha podle mě má slabší rozjezd, přijde mi moc upovídaná a roztahaná. Ale jakmile dojde na první ukázku Rolandova talentu ve městě Tull, tak mě kniha vtáhla do sebe. Postupně mě příběh nutí číst víc a víc. Hlavně když v příběhu nastane tma, tak je vše opravdu strašidelné a nevíte, co se může zvrtnout. Ke konci kniha nabrala parádní tempo a četla se skoro sama. Část odehrávající se v jeskyni byla naprosto skvělá svou temnou a tíživou atmosférou.
Podle mě to stojí za přečtení. Vždy se můžete rozhodnout zda Rolanda necháte tápat v temnotě nevědomosti, nebo se s ním vydáte na dlouhou pouť do neznáma.
Marťa Vachová
  30. 11. 2013, 12:20
Knihy od S. Kinga nemám moc v oblibě. Přečetla jsem jich opravdu jen pár... tato sága mezi ně patří. Četba byla náročná a vyžadovala naprosté soustředění. Byla jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a už se těšila na druhý díl!!!
LubikFCB
  25. 6. 2013, 21:24
Zajímavé, něco jiného než je klasický King, pokud po dočtení dalších dílů zapadne děj tak nějak na své místo, možná ještě tu hvězdičku přidám.
vencamf
  5. 12. 2012, 21:12
Pistolník se mi nejdříve příliš nezamlouval. Na Kinga byl styl vyprávění příliš netypický, strohý. V druhé polovině ale kniha nabrala grády a Stephen mě opět dostal. Strhující konec! A to i přes to, že se v něm vlastně nic neděje...
Hrabka
  6. 9. 2012, 19:09
Určitě nejslabší King, kterého jsem četl. Na mě až moc filozofování, to mě opravdu nebere. Svět, ve kterém se děj odehrává, je hodně zajímavý, ale jinak mě prolog Temné věže příliš nezaujal. Bůh ví, kdy se pustím do dalšího dílu, ale rozhodně tuto sérii předem nezatracuju...
Eldred de Este
  28. 11. 2011, 16:23
Trvalo mi zhruba dvě stránky, než jsem se do Pistolníka beznadějně zamilovala. Trvalo mi stránku, než mne nadchl jeho svět. Trvalo mi jedinou větu, než jsem pochopila, že onen muž/příběh/svět/Pistolník je živoucím vtělením pojmu Cesta. Záleží jen na vás, jaká bude. Muž v černém, Věž, zničení/záchrana světa a nebo jen obyčejné překlopýtání přes ulici.
King
  21. 10. 2011, 18:52
Dlouho jsem chtěl vědět, co je ten známý Pistolník zač a tak jsem si tuhle knížku koupil. Nebudu rozebírat to, že byla čtivá a propracovaná, řeknu jen, že musím pátrat po dalších dílech téhle ságy.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 8:15
Zatím jediný díl Temné věže, který jsem četla - a upřímně řečeno, velké zklamání. Po tom, co jsem o sérii slyšela, jsem byla na první díl natěšená - a odešla jsem s hořkým pocitem. Z mnoha stran jsem slyšela, jak se série dále zlepšuje, ale zatím jsem nebyla schopná se k Temné věži vrátit.
eddiedean
  15. 3. 2011, 10:40
Líbi se mi, že na této knize je tak trochu vidět, že sám autor tehdy ještě pořádně nevěděl co z příběhu vyleze a co sám má od toho očekávat. Pistolníka beru jako velmi povedený prolog k celé té fantastické cestě za Temnou věží.
maphiosso
  8. 1. 2011, 18:11
Pistolník je kniha, která se těžko hodnotí. Poprvé jsem ji četl před mnoha lety a na nějakou dobu mě odradila od další četby tohoto příběhu. Později jsem se k Temné věži vrátil a jsem za to rád, protože jsem byl odměněn příběhem, který se opravdu nepodobá ničemu co kdy kdo napsal. Pistolník je zlomek ságy, bez kterého by Temná věž nebyla Temnou věží.
pistalka
  17. 9. 2010, 18:57
Pistolníka beru jako takový obrovský prolog k celé Temné Věži. Přestože je knížka na Kingovy poměry a s ohledem na další díly velmi krátká, psal ji mnoho let. Je napsána úplně jiným stylem než všechny ostatní Mistrovy knihy a liší se vlastně i od dalších dílů Temné Věže. Možná nebudete úplně chápat, co se na těch dvou stech stránkách děje. Je to však napsáno tak zajímavě a tajemně, že jsem při čtení skoro předl. Odkud se vzal Roland? Co je Temná Věž? K čemu slouží? Proč ji pistolník tak úzkostlivě hledá? Proč pronásleduje muže v černém? Co je myšleno tím "svět se hnul"? A kde se to vlastně všechno odehrává? Je to cizí svět a nebo jen podivná alternativa světa našeho? Pistolník vyvolává desítky otázek a na většinu dostanete odpověď až v dalších dílech. Skvělý začátek přehnaně dokonalé fantasy ságy.