Mosad

Mosad

Podtitul: Nejslavnější operace izraelské tajné služby

Originální název: Mossad: The Great Operations

Universum - 2013
ISBN: 978-80-242-4037-4

Universum (2013) 978-80-242-4037-4 376

Knihy Mosad: Velké operace se v Izraeli prodalo více než 120 000 výtisků a stala se v té zemi nejprodávanější knihou všech dob. Živě představuje ředitele, agenty a nejpozoruhodnější mise legendární tajné služby, která patří k nejuznávanějším a nejobávanějším na světě. Autoři zaznamenávají nejen úspěchy, ale i přehmaty tajné služby, pramenící převážně z přílišné arogance jejího vedení. (Založil/a: spartik)

Michael Bar Zohar Michael Bar Zohar
*30.01.1938

Nisim Mišal Nisim Mišal

xlucka
  28. 2. 2014, 21:38
Výborná kniha. Strašně zajímavé. Velmi jsem ocenila, že tam jsou i příběhy, kdy to Mosadu úplně nevyšlo, není to jen o tom, jak jsou bezchybní. Moc se mi líbila i skladba - je to hodně o tom, jak hatili okolním zemím vývoj atomových zbraní, ale taky o hledání uneseného chlapce, dvojitých agentech, Eichmannovi, unášení MIGu 21, politických souvislostech ... Zajímavé byly detailní popisy postupů a praktik agentů.
Místy pro mě bylo trochu náročné udržet v paměti všechna ta jména, abych se chytala. Ocenila jsem doplnění fotkami, i když jsem si některá jména googlila i sama.
Lupen37
  4. 11. 2013, 20:58
Kniha byla naprosto strhující. Popis akcí byl věcný a měl spád. Nejvíce mi v paměti utkvělo dopadení Adolfa Eichmanna. Oceňuji autenticitu příběhů, která dokládá, že nejpoutavější příběhy píše život sám.
Určitě se ke knize v budoucnu vrátím.