Jiskra

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4000-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-4000-8 304

Druhá část sci-fi trilogie o cestě dvou vesmírných lodí za osídlením Nové země, jediné naděje na přežití lidstva. Po zoufalém úniku z nepřátelské lodi se Waverly dostala zpět na domovské Empyreum... jenže domov už není takový, jaký býval. Musela na Novém obzoru nechat zajaté rodiče a z Kierana, kterého milovala, se mezitím stal přísný velitel, jenž obrátil celou posádku proti rebelu Sethovi. Je jasné, že se situace bude jen zhoršovat, dokud se jim nepodaří osvobodit rodiče – jenže jak? Než stihnou vymyslet plán, otřese Empyreem exploze a Seth s Waverly jsou označeni jako hlavní podezřelí. Dokážou najít skutečného pachatele, než je Kieran uvězní... nebo i hůř? Bude Waverly následovat své srdce, i když tím může ohrozit životy druhých? Každý krok je může přiblížit novému začátku – nebo náhlému konci. (Založil/a: spartik)

Amy Kathleen Ryan Amy Kathleen Ryan

orisi
  17. 1. 2014, 12:43
Amy , pokračování je nadupané akcí . Umíš nádherně popsat pocity a city svých postav . Nečekal jsem že se mohou otočit a změnit své postoje , povahy v dané situaci . Miluji Space - operu .... musím říci že si zaparkovala v mém srdci společně s K.J . Andersonem . Ještě mám silný orgasmus ze čtení ! Napětí do poslední stránky . Pevně doufám že knižní klub vydá i následující příběhy . Musím zamáčknout slzu která se dere ven . Zaláskoval jsem se do Tvé postavy . Waverly , je nádherně popsaná..... včetně dobrých a záporných vlastností .
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 13:28
Musím říct, že začátek mě moc nechytal. Začala jsem se znovu ztrácet v postavách a děj mě nudil :/ Ale nakonec se to přece jen rozjelo a nebylo to vůbec špatné :) Je hrozně zvláštní, jak se ty děti od první knížky změnily k horšímu nebo lepšímu :D
caccadu
  8. 12. 2015, 18:56
Druhé pokračování trilogie vesmírných bojů mezi dvěma loděmi putujícími za novým domovem. Našimi jedinými postavami jsou stále jen děti, což je trošku škoda, protože mi to chvilkami přijde uměle vytvářené jen proto, aby to byl zkrátka příběh, kde se o vše starají děti samy. Postavy jsou propracované opravdu dobře, až mě jejich "lidskost" chvilkami rozčiluje, ale pokud člověk vezme v potaz, že se jedná o nezkušené puberťáky, dá se to pochopit. Doufám, že se hrdinové do konce trilogie naučí spolupráci. Jinak jsem byla spokojená, nečekala jsem, kam až se příběh vyvine a netrpělivě očekávám závěr.
Petr Kocourek
  30. 5. 2014, 8:04
LoriMyers
  29. 1. 2014, 16:08
Ačkoliv příběh není příliš složitý, troufám si říct, že místy až předvídatelný, knize to neubírá na její čtivosti. Druhý díl trilogie má neskutečně rychlý spád, což osobně v knihách preferuji, navíc musím vyzvednout autorčinu propracovanou psychologii postav. V závěru knihy jsem byla tak silně vtažená do děje, až mi ukáplo pár slz. No co dodat? Druhý díl hodnotím lépe než první a již se nemohu dočkat dílu třetího, který nepochybně opět přečtu jedním dechem.