Monitoring evropské legislativy 2007

Monitoring evropské legislativy 2007 Originální název: Monitoring evropské legislativy 2007

Centrum pro studium demokracie a kultury - 2008
ISBN: 978-80-7325-149-9

Centrum pro studium demokracie a kultury (2008) 978-80-7325-149-9 309

Kniha je třetím svazkem v českém prostředí ojedinělého projektu Monitoring evropské legislativy, zahájeného po našem vstupu do EU z iniciativy europoslance Hynka Fajmona. Autoři, analytici Centra pro studium demokracie a kultury, zevrubně referují nejen o vývoji všech relevantích politik Evropské unie, ale také o genezi širších problémů souvisejících se samotným procesem evropské integrace. Stejně jako v předchozích letech nashromáždili řadu cenných a české veřejnosti ne vždy dostupných dat a "přeložili" je do srozumitelného jazyka - s důrazem na postavní České republiky v rámci EU. Publikace je pro přehlednost doplněna věcným i jmenným rejstříkem, podrobným obsahem a slovníčkem. Je určena nejen studentům, akademikům a všem, kteří se s problematikou EU dostávají do každodenního kontaktu, ale poslouží komukoli s hlubším zájmem o vývoj evropského projektu. (Založil/a: Nika_D)