Češi

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Blok - 2012
ISBN: 978-80-7268-933-0

Blok (2012) 978-80-7268-933-0 216

Tuto knihu by si měl každý Čech přečíst. Ukazuje na souvislost mezi původem, dějinami a národní povahou, a na cestu, kterou jít do budoucnosti. Obsahuje nově objevená fakta a překvapující závěry. (Založil/a: Nemo)

Děčínský
  3. 7. 2016, 18:00
Vysoce kompilační dílo, ale ještě více potřebné a závažné. Autorka shromáždila informace a údaje asi ze 150ti uvedených pramenů. O dávné historii Čechů přináší kniha důkazy nekonformní, ale zcela přesvědčivé! Stojí na základní myšlence o starodávném osídlení střední Evropy Slovany. V druhé části knihy vděčíme autorce za připomínky hrůz druhé světové války pro české obyvatelstvo střední Evropy, od odvěkého nepřítele Čechů, Germánů, potažmo Němců. Autorka také cituje T. G. Masaryka: Od začátku našeho obrození památka naší reformace obživla a působila ve smyslu svobodomyslném; jména Hus, Žižka..., jsou nám vzorem, že život bez pravdy a přesvědčení..., je bezcenný.