Originální název: Götter, Gräber und Gelehrte

Beta books - 1994
ISBN: 80-901703-4-X

Beta books (1994) 80-901703-4-X 408
Orbis (1975)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1965)

Podtitul: román o archeologii

Klasické dílo literatury faktu, které podává přehled nejvýznamnějších objevů archeologie. Dramatičnost jejich poznávání spolu z vášnivou zaujatostí badatelů, který odhalovali zasutou minulost lidstva, vyhodnocení těchto objevů - to všechno vylíčil autor způsobem, který se stal příslovečným. (Založil/a: matrosh)

C. W. Ceram C. W. Ceram
*20.01.1915 - †12.04.1972

Rames
  27. 11. 2012, 17:58
Autor nám v předmluvě radí abychom začali číst knihu na straně 59 kde je kapitola o starobylém Egyptě. Patrně v poválečné době kdy kniha vyšla, byly pyramidy senzací. Dnes tomu tak není, můžem tedy směle začít od začátku.
teite
  7. 12. 2013, 22:37
Mnohé dnes možná vidí věda jinak, ale tuto knihu není dobré číst jako příručku, nýbrž spíš jako dobrodružnou literaturu.
vladimirju
  29. 11. 2013, 19:34
Autor tuto knihu označuje jako román o archeologii. Dá se s tím souhlasit. I když je v knize spousta věcí již zastaralých a dnešní vědou přehodnocených, pořád má kniha svou cenu.
markeka
  25. 12. 2012, 12:23
Tuto knihu mám po dědovi,jelikož už nežije.Od malička mě fascinoval Egypt. A tak sem se dala do čtení,chvílema jsem tedy měla co dělat abych četla,páč všechno tam není až tak zajímavé,ale podařilo se a jsem zas o něco chytřejší.