Pouto

Originální název: The Knot

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4005-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-4005-3 320

Dominic Kitchen je svatební fotograf. Od počátku své úspěšné kariéry zachycuje ženicha a nevěstu v nejšťastnějších okamžicích jejich života, kdy uzavírají svazek, o němž doufají, že potrvá navždy. Přitom jemu samému není pomoci, protože se naopak nedokáže vymanit z pouta k ženě, která by pro něj měla být za všech okolností tabu… (Založil/a: mitulka)

Mark Watson Mark Watson

Morsie
  9. 7. 2013, 13:38
Tahle kniha vás nenechá hladné. Jedni budou páru fandit a druzí budou tvrdit, jak je to všechno zvrácené. Mám pocit, že pravdu budou mít obě strany. Jistě, incest není nic romantického a neměl by se podporovat, ale láska je láska, ne? Tahle kniha vás prostě donutí nad tím vším přemýšlet. A to je dobře, dobré knihy by měly nést otázky. Každopádně je Pouto velice zábavná a čtivná kniha :)
ribička
  10. 1. 2015, 12:12
Povedený společenský román o životě a poutech mezi rodinou. O věcech, o kterých se v rámci rodiny nikdy nemluví, i když by mělo, o problémech běžných i naléhavých. Uzavřeno v čtivém a sympatickém balíčku.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:11
Překrásná kniha o životě, jeho pomíjivosti a poutech k lidem, které máme rádi. Obyčejný život, který prožívá každý z nás. Autor svými slovy, obraty a přirovnáními vystihuje tak neuvěřitelně lehce a procítěně životní pravdy. Pouto hlavních hrdinů je společensky zakázané, ale co když jsou skutečně jedinými lidmi na světě, kteří se dokážou vzájemně pochopit i beze slov ... Incest, nepochopitelný čin lidí, ale přesto do této nádherné poetické knihy tak ošklivé slovo nepatří. Díky autorovu vyprávění lze i takový skutek, předem odsouzený k zatracení, jednoduše pochopit jako nevyhnutelný životní krok. Protože, co je vlastně skutečný a správný život. Velmi krásná nostalgická kniha a já smekám před autorem.