Homo sapiens stupidus

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Galen - 2003
ISBN: 80-7262-237-4

Galen (2003) 80-7262-237-4 327

”Homo sapiens stupidus“ navazuje na eseje ze Třetí kultury, které vyšly v knížkách s názvy ”Machiaveliánská inteligence“ a ”Josefu Švejkovi je 30 milionů let“. František Koukolík upozorňuje na objevy současné vědy, pokroky světa technologií, které ”lámou všechny tradiční souřadnice“. Hledá jejich možný smysl, pravděpodobné vyústění, strategický vliv, který budou ve všech sociálních vrstvách mít na náš každodenní život. Upozorňuje na zajímavé souvislosti a klade i za nás řadu nepříjemných otázek. Na mnohé z nich nabízí odpověď. Posláním lékaře je někdy říkat skutečnosti, které nechceme slyšet. Radostné a odpočinkové čtení či pravdu v kostce snadno a rychle, to v této knize nenajdete. Najdete zde však pomocnou ruku - nejčerstvější informace, které pomáhají vzdorovat nelidské části globalizačních mechanismů i fosilnímu politickému myšlení. Je na nás, zda se dokážeme v přívalech lží a technicky dokonalé propagandy orientovat, zda se dokážeme ubránit. Na nás záleží, zda budeme zítra Homo sapiens sapiens anebo stále Homo sapiens stupidus... (Založil/a: Darwinista)

Darwinista
  27. 6. 2013, 22:59
Strhující úvahy o světě pohledem neurovědce s ohromným přehledem, kritika náboženství, postmoderních intošů a lidské stupidity vůbec i s nenásilným zamyšlením jak tuto stupiditu odhalovat a jak se jí bránit.