Proveď vola světem, volem zůstane

Proveď vola světem, volem zůstane
Originální název: Proveď vola světem, volem zůstane
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Petr Štengl - 2010
ISBN: 978-80-904455-4-3

Petr Štengl (2010) 978-80-904455-4-3 276

Milan Kohout, umělec známý především svými performačními akcemi, se představuje knihou Proveď vola světem, volem zůstane. Od temných dob komunistické diktatury, kdy se alternativní umělecká scéna stěhovala do zapadlých dědinek, a kdy nejen v Praze, ale i v Plzni žili a tvořili příslušníci undergroundového hnutí tzv. druhou kulturu, přes ubíjející čekání na přijetí hostitelské země v rakouském uprchlickém táboře, až po první setkání se zemí zaslíbenou, vytouženou Amerikou, která se záhy projevila spíš jako krutá macecha, nás autor provádí svojí částečně autobiografickou knihou, která však nestojí jen a pouze na popisu běhu událostí pestrého osudu Milana Kohouta, ale její hlavní těžiště spočívá v drobných, někdy krutých a tragických, jindy zas dojemně humorných minipříbězích. Autor do knihy vtělil i některé ze svých básní, které se nadmíru přirozeně a nenásilně snoubí s ostatním nepoetickým textem. Kniha je doprovázena fotodokumentací z autorových akcí a performancí. (Založil/a: Bedna18)

Milan Kohout Milan Kohout
*1955

Bedna18
  27. 6. 2013, 23:28
Knižka mě velmi dostala svým "surovým" a až detailně neotřelým popisem autorových příhod a událostí od dětství přes denodenní potyčky s režimem po emigraci a následný život v USA, který nebyl zdaleka tak idilický jak si představoval. Všechno korunuje tím, když knihu prokládá svými básněmi a popisem svých performací.