V jako Vendeta

BB art - 2015
ISBN: 978-80-7507-530-7

BB art (2015) 978-80-7507-530-7 286
BB art (2005) 80-7341-690-5 286

Další klasický komiks z dílny Alana Moora, tentokrát jedno z jeho lety prověřených děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V JAKO VENDETA, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie.
V JAKO VENDETA, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být. (Založil/a: matrosh)

Moreanne
  20. 1. 2013, 16:06
Tenhle komiks mě na rozdíl od filmu uchvátil (film jsem ani nedokoukala do konce). Ale komiks je naštěstí úplně jiný. Úžasné propracované kresby, dějové linie, množství postav s různými charaktery - co postava, to unikát. K tomu navíc myšlenka, která by se do jisté míry dala aplikovat i na současný stav naší společnosti. Dávám sice 5*, ale spíš je to tak 4,5 a to za tu závěrečnou "pointu", kterou jsem prokoukla už během prvních pár stran, takže na konci jsem místo "ty vado" řekla spíš "hm, to jsem si myslela".
S.monika
  27. 1. 2014, 23:10
Nechci se pokládat za naprostého fanouška Moora, ale na co hoch sáhne je pro Dílo. V jak vendeta je skvělý příběh, V je úžasná postava, která není klasicky černobílá. Jediné co mě mrzí, je to, že jsem film viděla před přečtením komiksu ..
antoniana
  1. 1. 2015, 15:59
Komiks pro mě byl utrpením, stejně jako u Strážců jsem se zpočátku nemohla začíst a některé postavy mi splývaly. Zatímco u Strážců se to postupem času vyjasnilo tady to bylo čím dál tím horší. Chápu základní myšlenku Moorova komiksu, ale nedokázala jsem se do příběhu ponořit a četl se mi opravdu velmi ztěžka. To v čem je Moore doopravdy dobrý, a co se mi potvrdilo i zde, je vykreslení celkové ponuré atmosféry. Výtvarná stránka v podání Davida Lloyda mi ale taky nesedla, barvy bych ještě brala ale styl kresby se mi nelíbil. Milou třešničkou na nepříliš skvělém dortu byl závěrečný článek o vzniku komiksu a spolupráci s Lloydem.
Taylor
  8. 4. 2014, 16:03
Komiks nemá snad jedinou chybu. Má velmi propracovaný scénář a ilustrace jsou taky super. Dle mého se jedná na poli literatury o čistokrevný PUNK.:))
Darwinista
  18. 12. 2013, 15:10
Zajímavý komiks co má i poměrně myšlenku a propracované postavy (bez superhrdinů a superzápornáků), určitě je znát podobnost s autoritářskou rétorikou některých politiků zvláště v době Margaret Thatcherové.
Tiberius16
  19. 4. 2016, 16:15
Skvělý komiks se skvělou atmosférou, kterou skvěle doplňují kresby Davida Lloyda. Člověk se nesmí nechat odradit možná trochu pomalejším rozjezdem, navíc tento komiks není jen o akci, ale člověk musí objevit i myšlenku skrývající se v pozadí.
Neopassion
  18. 7. 2011, 23:05
Přesto, že jsou Mooreovi Strážci považováni za vrchol jeho dosavadní tvorby a já musím souhlasit, že je to komiks zcela výjimečný, tak V mi přirostl k srdci daleko víc. Je totiž zcela jiný než jakýkoliv komiks předtím nebo potom, co byl kdy napsán. Není v něm žádný typický super hrdina, není v něm žádný typický padouch a příběh je spletitý a ani trochu prvoplánový nebo plytký. Nemohla jsem se od knihy skoro ani odtrhnou. Vím, že se tu oháním samými superlativy a mnoho podobných děl mi zatím může unikat, ale pro mne už bude tohle dílo navždy komiksem s velkým K.