Coleův protokol

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-229-4

Fantom Print (2013) 978-80-7398-229-4 240

V prvních zoufalých dnech války se Smečkou ustanovilo UNSC Coleův protokol, který měl ochránit Zemi a její Vnitřní kolonie před objevením nemilosrdným mimozemským nepřítelem. Do Vnějších kolonií je proto vysláno mnoho specialistů, kteří je mají zbavit existujících navigačních dat. Jedním z nich je i poručík námořnictva Jacob Keyes. Po dlouhé době, kdy byl kvůli zranění stažen z boje, je nyní Keyes vržen zpátky do akce a pověřen přísně tajnou operací ONI. Ta ho zavede hluboko za nepřátelské linie do zapadlého kouta vesmíru, kde nic není takové, jak se zdá.
Ve Vnějších koloniích se nalézá planeta Hesiod, plynný obr obklopený rozsáhlým asteroidovým pásem. Jak Smečka zasklívá lidské kolonie v blízkosti Hesiodu, mnoho uprchlíků, podporovaných pevností lidských Povstalců, se sem stahuje a hledá útočiště v asteroidovém pásu. Promění obíhající satelity v provizorní, ale důmyslnou osadu známou jako Sutiny, střetnou se s Kig-Yary, členským národem Smečky… a přežijí.
Zprávy o nezvyklém příměří se dostanou k oběma válčícím stranám. Naštěstí pro UNSC leží vrtkavá aliance v cestě sparťanského Šedého týmu, svérázné tříčlenné skupině, jejímž jediným cílem je vnášet zkázu za nepřátelské linie jakýmkoliv způsobem, jaký uznají za vhodný. Ale i Proroci vyslali svého nejlepšího: ambiciózního a nemilosrdného Sangheili, jehož úsilí o postavení a uznání se dá měřit jen s jeho brutalitou - a který udělá cokoliv, aby si zajistil své Povznesení a možnost kráčet po Cestě. (Založil/a: Nika_D)

Tobias S. Buckell Tobias S. Buckell

Master Chief
  6. 7. 2014, 11:07
Asi nejslabší díl ze série. Hlavní postavou je tam Keyes, ještě jako poručík, ale přišlo mi, že v některých částech jeho děje se strašně vynechávalo. Další je Thel Vadaam'e, jehož děj byl podle mě asi nejlepší. A pak tu máme Delgada, což je podle mě úplně divný charakter a k Halo mi moc nesednul. A nakonec tu máme 3 Sparťany, ale přišlo mi, že ti dostávali málo prostoru. Kniha má jako jediná asi 80 kapitol, což mě moc nevyhovovalo. Rozhodně jsem více nadšený z Kontaktu u Dožínek než z tohohle.