Božská rychlost

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Deus - 1999
ISBN: 80-86215-36-9

Deus (1999) 80-86215-36-9 320

Jay Hara vyrostl na izolovaném Erinu a touží po návratu legendárních dní, kdy Božské lodi létaly po celé galaxii a sen chlapců o cestách ke hvězdám se stával skutečností. Když mu starý a nemocný kosmonaut jménem Paddy Enderton ukáže pár velice podivných přístrojů a řekne mu, že našel Božskou základnu v pásmu asteroidů, Jay mu nadšeně uvěří. Od okamžiku, kdy Paddy Enderton přiloží Jayi Harovi nůž na krk, až do samotného konce tempo příběhu nezakolísá, dokud nedospěje k chytrému a vzrušujícímu vyvrcholení. (Založil/a: vladislaus)

Charles Sheffield Charles Sheffield

HELLBOY-DB
  18. 8. 2013, 17:40
Předchozí kniha (Zítra a zase zítra) mi u autora nasadila laťku hodně vysoko a tak jsem u této po určitém počtu stránek trochu tušil, že kvalit předchozí asi nedosáhne a to se taky vyplnilo, ale žádná katastrofa se nekonala. Na těchto stránkách vyprávěnému příběhu totiž něco z kvalit ubíralo, ne vždy tak úplně ideálním zpracování některých momentů a technických záležitostí. K tomuto se ještě přimíchalo, že mi pár jedinců z tohoto dobrodružství nepřirostlo na sto procent k srdci a tak je výsledek jen ===80%.