Originální název: Astérix #1: Astérix le Gaulios

Egmont (2015) 978-80-252-2882-1 48
Egmont (2004) 978-80-252-0721-5 48
Egmont (1997)
Egmont (1992)

První díl série Asterixova dobrodružství.

Římanům dochází, že v síle Galů je nějaké tajemství. Nasadí tedy špióna (Caligula Minus - Caligulaminix), kterému se podaří úspěšně infiltrovat a získat důvěru Asterixe. Po napojení kouzelnou polévkou, jenž mu dodá sílu a odhalení, Caligula Minus prchá a podává hlášení. Jeho centurion (Caius Bonus) se rozhodne unést druida Panoramixe, což se Římanům podaří. Asterix se vydává hledat druida, nachází jej v Malobonu, přičemž je sám chycen. S Panoramixem vymyslí léčku a místo naslibovaného nápoje na získání nadlidské síly, připraví Římanům nápoj urychlující růst vlasů... (Založil/a: matrosh)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

novoten
  1. 10. 2012, 16:44
Přestože Asterix z Galie trpí častým syndromem prvních dílů, kdy hlavní postavy slovem popisují, co právě dělají, aby i dětský čtenář pochopil, jaká jsou pravidla hry, příslib budoucí zábavy je dost jasný. Obelix je zatím spíš na vedlejší koleji, ale fikanost hlavního hrdiny i chytré hlášky pro starší čtenáře ("Teď budeme triumvirát tvořit my dva, ale až tě odstraním, budu triumvirát já sám!") nechybí hned na startu.
Matěj Horký
  29. 11. 2016, 8:01
Kniha-komiks Asterixe a Obelixe je nejen pro děti ale i dospělé.Vtipná ,zábavná,legrační to vše je tento komiks o Asterixovi a nemožných kreslených Římanů.
Ran
  6. 10. 2016, 15:19
I když je tento komiks zaměřený především na děti, tak jsem se při jeho čtení velmi bavila a nenudil mě ani chvíli. Líbil se mi dokonce více než stejnojmenný film, který byl podle něj natočen.
James Bond
  6. 6. 2016, 16:00
Komiks je určen dětem, ale zaujme i starší. Odehrává se v období 50 př. Kr., kdy je Galie obsazena Římany. Jedna vesnice však stále odolává. Vyslaný zvěd odhalí tajemství Galů, kterým je kouzelný lektvar. Díky lektvaru a za pomoci silného Asterixe se vesnice úspěšně brání. Děj se mj. točí okolo snahy získat kouzelný lektvar.
Příběh mne zaujal. Ilustrace od Alberta Uderza jsou výstižné a vtipné.