Originální název: Astérix #6: Astérix et Cléopâtre

Egmont (2015) 978-80-252-3038-1 48
Egmont (2008) 978-80-252-0726-0 48
Egmont (2004)
Egmont (1993)

Šestý díl série Asterixova dobrodružství.

Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (Založil/a: matrosh)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

VerenaLord
  22. 2. 2013, 23:15
Mám ráda výzvy typu, když můžeš ty, já taky :D A tady Kleopatřina touha předčit Césara nezná mezí. Velmi povedené a neskutečně vtipné!
Lúthien Celebrindal
  10. 7. 2013, 15:19
Další z klasických a vynikajících dobrodružství Asterixe, Obelixe, Idefixe a Panoramixe. Vřele doporučuji k přečtení!