Elijášův plášť

Podtitul: Co chce Bůh dělat v tomto čase skrze Tebe

Originální název: Elijášův plášť

Nezjištěno / Jiné - 2013

Nezjištěno / Jiné (2013)

Ježíš řekl svým učedníkům: Elijáš opravdu přichází a všechno obnoví. (Mt 17,11) Obnova se týká toho, co ztratilo svůj původní smysl a význam, své určení, charakter a vzhled. Přichází obnova všeho, co skrze odpadnutí od Boha bylo zdeformováno a nyní je skrze Krista s Bohem smířeno. Tuto obnovu má přinést „Elijáš“, což představuje typ a charakter služby, kterou nám svým životem znázornil především prorok Elijáš a jeho duchovní syn Elíša. Tato služba není činností nějakého jednotlivce, ale celého Božího lidu, který se v tom poddá svému Pánu. Elijášův plášť je vkládán na celé tělo Kristovo. Ti, kteří o to žádají, budou obdarováni a vyzbrojeni. Je to dílo Ducha svatého.
Kniha Elijášův plášť je velmi svěží dílo, které inspiruje nejen prorocké lidi, ale také každého, kdo touží po obnově, jak to čteme v Malachiášovi 3,23-24: Hle, pošlu vám proroka Elijáše, dříve než přijde Hospodinův den, velký a hrozný. On obrátí srdce otců k synům a srdce synů k otcům, abych nepřišel a nestihl zemi klatbou. Takové prorocké pomazání přišlo v osobě Jana Křtitele při prvním příchodu Mesiáše, takové pomazání vyhlížel Jan Amos Komenský (a sám ho částečně měl) a takové pomazání potřebuje zdravá církev v těchto dnech. Určitě načerpáte z této knihy mnoho hlubokých podnětů, nad kterými budete muset opakovaně přemýšlet. Pokud se jim otevřete a budete je realizovat, jistě se stanete mocnějším nástrojem pro Boží království v naší zemi.

Nakladatelství: Juda 2013 (Založil/a: Moreanne)