Zpráva a naučení o kazatelství v jazyce 21. století

Zpráva a naučení o kazatelství v jazyce 21. století Originální název: Zpráva a naučení o kazatelství v jazyce 21. století

Nezjištěno / Jiné - 2013

Nezjištěno / Jiné (2013)

Jan Amos Komenský ve své praktické knize vysvětluje, jak připravovat biblická kázání. Na klíčových verších Písma (např. Jan 3:16) objasňuje základní biblické pravdy. Pečlivě je rozebírá, věrný vlastnímu učení o používání příkladů, a tak nás přivádí k porozumění evangeliu a jeho zdroji ve všemohoucím Bohu. Vyzdvihuje přitom nádherné Boží vlastnosti, zásluhy Syna i Ducha svatého. Právě proto je kniha vhodná nejen pro kazatele, ale i každého čtenáře, který touží po porozumění Božímu slovu. Z předmluvy ke knize: Komenského Zpráva a naučení o kazatelství patří k těm nemnoha, které můžeme v našem jazyce použít s opravdu nemalým užitkem. Je to kniha nejen pro kazatele, i když jim je určena především. Tuto knihu může s velikým užitkem číst každý křesťan. Ačkoliv není každý muž povolaný k tomu, aby kázal Boží slovo, tak každý křesťan, muž, žena i dítě, je povolán k tomu, aby studovalPísmo ke svému vlastnímu duchovnímu užitku. Komenský předkládá celou řadu principů, které nám mohou pomoci lépe porozumět biblickému textu. Kromě toho je každý křesťan volán k zodpovědnosti za to, čemu naslouchá (Mk 4,24). V tomto směru nám Komenský dává do rukou jedinečný nástroj, který nám může dobře ukázat, co bychom měli očekávat od svého kazatelev oblasti kázání. Modlím se za to, aby Bůh probudil svou církev, obnovil naši první lásku a vyslal služebníky na svou žeň. Služebníky, kteří budou věrně zvěstovat slovo Boží. Kéž tato kniha přinese hojný užitek nejen kazatelům, ale celé Kristově církvi. Kdo káže, ať zvěstuje slovo Boží (1 Pt 4,11).

Nakladatelství: Poutníkova četba (Založil/a: Moreanne)