Zpěv Susannah

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

BETA Dobrovský - 2009
ISBN: 80-7306-201-1

BETA Dobrovský (2009) 80-7306-201-1 372

Démonická matka Mia chce přivést na svět svého „chlapečka“, proto se zmocní těla Susannah Deanové a s pomocí Černé třináctky ji odvede do New Yorku a roku 1999. Toto město je pro Susannah cizí a „dceru nikoho“ přímo děsí.

Záchrana Věže závisí nejen na záchraně Susannah, ale také na tom, komu bude patřit prázdná parcela pana Calvina. Zbývající členové ka-tet tedy požádají o pomoc Manni a vstoupí do Dveřové jeskyně… kde zjistí, že kouzlo činí vlastní rozhodnutí. Takže chlapec, brumlák a padlý kněz se vydají hledat Susannah-Miu. Ty nepřestávají bojovat mezi sebou i s cizím okolním světem, a přitom „ztodesují“ na hranici Konečného světa. A tam, v pustině, Mia prozradí, odkud pochází, co chce a jak strašlivě touží stát se matkou tvora, kterého společně donosily.

Eddie a Roland se zatím ocitnou v západním Maine v létě roku 1977, ve světě, kde by měla vládnout idyla, ale není tomu tak. Především tu létají kulky. A navíc zde přebývá autor románu Prokletí Salemu, a ten prožívá při setkání s našimi hrdiny stejný šok jako oni.

zdroj: www.legie.info

Peetuliska
  4. 5. 2014, 8:52
Tento díl se spíše zaobírá příběhem a posláním Susannah, je to spíše takovým můstkem ke konečnému dílu.
Ač mi Susannah k srdci nepřirostla tak jako ostatní z jejich ka-tet tato kniha mě k ní přiblížila trochu víc.
Ailees
  24. 6. 2011, 22:01
Tady jsem vysloveně na rozpacích. Nedá se pochybovat o úžasném tempu, ani skvělém stylu. Ale přece jen... Souboj o parcelu, setkání s autorem, upíři, démonický Rolandův syn - to už je na mě trošku moc. Temná věž dokáže člověka přenést do úplně jiného rozměru fantasy. Ale Zpěv Susannah je dílo, které se snaží pojmout těch dimenzí až moc. Podle mě určitě nejslabší článek celé série, který mě stále ještě odrazuje od přečtení závěrečného dílu.
Very.N
  7. 5. 2013, 14:55
Nejsem přece žádná citlivka - u knížek ani u filmů nebrečím... Ale tady se to prostě nedalo :) Jak nám to mohl King (a lidi v knížce jím pověření) udělat??? No dobře, občas slzu uroním, ale tady jsem brečela jako želva :D
VaclavB
  6. 10. 2015, 11:57
Povinný můstek k velkému finále. Tato kniha musela vzniknout a tudíž nebyla napsána z "přetlaku", který vedl autora u předchozích dílů. Proto je tento díl zjevně nejslabším z celé série. Přítomnost dementního Calvina ani samotného autora, významně pomrkávajícího na čtenáře ze stránek, tuto bilanci nezlepšují. Ovšem vzniká zde odrazová plocha k poslednímu dílu a očekávám, že tam si spravíme chuť. Hodnotím jen z povinnosti, protože sama o sobě je tato kniha bezcenná (narozdíl od jiných v sérii, které směle stojí i samostatně za přečtení).
JarKun
  5. 1. 2014, 18:47
Tak dobře ... rozpaky ... mám je taky. Ale kdo si může dovolit tak rozprouděný příběh ještě víc domotat a vsunout tam tak nějak hezky narcisticky ještě i sebe sama? Ačkoliv tentokrát nedávám pět hvězdiček, tak je to stále pro mě srdcové dílo. Zpěv Susannah už je doslova a do písmene autorův jakýsi srdeční výkřik, něco, co se těžko popisuje. Při čtení jsem se motal, moje hodnocení kolísalo od nuly až k pětce, hlava se mi motala, ale nakonec mě stejně strhující roj snů, myšlenek a náznaků dostal a já se naopak na finále těším. Já dokonce Kingovy věřím, že při psaní tentokrát sám nevěděl a neměl žádnou jasnou nit, až mu pomalu věřím, že k němu přišel samotný Roland ... Oceňuji Zpěv Susannah za odvahu a dokonce si myslím, že zařazením sebe sama, jakoby chtěl King do příběhu dostat i nás všechny ostatní čtenáře. Takže raději se budu koukat kolem sebe, jestli za rohem někde nečíhá Ochu, Jake nebo Karmínový král. Já do toho posledního dílu půjdu ...
Novinha
  17. 5. 2013, 14:10
Oproti předchozím dílům překvapivě tenčí kniha, zato děj pádí jako Karlík do neznáma. Místo odpovědí však dostáváme jen více otázek. Ač jsem se bála, že Kingův fantazijní svět už nebude držet pohromadě a ztratí se zdání skutečnosti, zmýlila jsem se. Zpěv Susannah působí jako překlenovací most mezi pátým a sedmým dílem. Po přečtení jsem si hned musela půjčit další díl, byť s mírným pocitem lítosti, že už bude poslední...
Tomáš Lánský
  25. 3. 2014, 22:12
Záležitost s Miou a chlapíčkem se tady už trochu natahuje a příběh ztrácí tempo. Jak se ale dostáváme do Maine, vše je vynahrazeno. Setkání Pistolníka se svým stvořitelem je geniálně vymyšlené a už jen za to, jak se Kingovi povedlo do příběhu zakomponovat sebe sama, zaslouží obdiv.
stavos
  17. 3. 2011, 14:31
Úžasný díl!!! Moc jsem si ho užíval! celou dobu to má gradující tendenci. Nejlepší pasáž je, jak se autor sám dostává do děje. Všem vřele doporučiji! Akorát se mi nechce pouštět do 7-ho dílu a tímto celý tento úžasný příběh okončit!
dollyk
  13. 9. 2016, 9:33
Předehra k poslednímu dílu Temné věže. Nebo spíše rozsáhlejší úvod. Pokud mám všechny knihy posuzovat jednotlivě, je tahle nejslabší. Ale nutná, takže nepřeskakovat.
marphy78
  11. 9. 2013, 12:48
Vůbec nechápu tuto knihu, pro mě nejslabší díl série, ještě uvažuji o tom, že přečtu poslední díl, ale po tomhle opravdu nevím .. strašně neucelený celek, vše zamotané..
Flynn
  22. 4. 2011, 10:12
Opět skvělé prokreslení děje, prostředí a postav. King to prostě umí... některé pasáže rozhovorů Susannah s Miou se mi lehounce vlekly, ale závěr knihy to vynahradil. Už se těším jak se to celé vyvrbí.
katches
  5. 12. 2012, 23:45
Od tohoto dílu už to začíná být, až moc překombinované. Já nevím no, ale vstup samotného Kinga do příběhu se mi moc nezamlouval.
eddiedean
  7. 4. 2011, 11:36
King vstupuje na scénu! Příběh kvapí přímo peláší k cíli, ale my si přesto uděláme výlet někam do Maine přímo za panem Stvořitelem... a jako třešnička na dortu je osud černé třináctky. Prostě fantazii se meze nekladou...