Péče o duši v perspektivách psychoterapie

Péče o duši v perspektivách psychoterapie Originální název: Péče o duši v perspektivách psychoterapie

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-312-1

Triton (2003) 80-7254-312-1 332

Psychoterapie je významnou formou péče o duši. Autor ve své antropologické psychoterapii vychází z Heideggerova existencialismu a Patočkova "přirozeného světa", hlásí se k Husserlově fenomenologii a Dithleyově hermeneutice a inspiruje se Bossovou daseinsanalýzou. Analyzuje a kritizuje jednostranný redukcionistický přístup, který se do psychologie a psychoterapie šíří z přírodních věd. V praxi staví na přirozené životní zkušenosti a upozorňuje na duchovní rozměr každodennosti. Jeho pojetí "péče o duši" je zcela originální a u nás zatím ojedinělé. Kromě autorova profesionálního zaměření v psychologii a psychoterapii odhaluje kniha i jeho rozsáhlé znalosti ve filosofii, metodologii společenských věd, kulturní antropologii a somatické medicíně. V podrobných kazuistikách autor demonstruje svůj fundovaný, specifický přístup k psychoterapeutické práci. (Založil/a: Nika_D)

Jiří Růžička Jiří Růžička
*02.12.1945