O čase, Einsteinova nedokončená revoluce

Originální název: About Time, Einstein's Unfinished Revolution

Motýl
ISBN: 80-88978-03-3

Motýl 80-88978-03-3 183

Kniha věnovaná času a jeho roli ve fyzice. Autor se odráží od obecné teorie relativity a hovoří o plynutí času, šipce času, dilataci a borcení času. (Založil/a: vladislaus)

Maty38
  19. 10. 2014, 2:30
Proč čas plyne každému, navzájem se pohybujícímu pozorovateli jinak a proč se nikdy nemohou shodnout na přítomném okamžiku "nyní"? (STR). Proč jinak čas ubýhá v desátem patře a jinak v přízemí ? A proč jsou ve vesmíru místa, kde čas z našeho pohledu neplyne vůbec? (OTR). A je možné, že současnost ovlivňuje minulost? (kvantové pokusy s odloženou volbou). A o jakem čase se tu vlastně bavíme, když připustíme, že rychlost světla nemusela být vždy konstantní? A co je vlastně čas? Víme to?
Paul Davies velmi čtivou a pro laiky lehce srozumitelnou formou přetřásá ze všech možných stran tento fyzikální fenomén. Vřele doporučuji...... tato kniha určitě stojí za trochu toho ČASU :).