Kdo jsem a kam patřím?

Kdo jsem a kam patřím?

Podtitul: Identita národostních menšin a etnických komunit na území České republiky

Originální název: Kdo jsem a kam patřím?

Nezjištěno / Jiné - 2005
ISBN: 80-902785-8-2

Nezjištěno / Jiné (2005) 80-902785-8-2 460

Odpověď na otázku Kdo jsem a kam patřím? odráží nejen vizi sebe samého, ale také vztah k okolí, ke společnosti, v níž člověk žije. Tuto otázku si za určitých okolností může položit každý. Přichází v nejrůznějších okamžicích života. Může být vyvolána pochybováním o sobě, stejně jako neporozuměním okolí. Někdy se objeví jen letmo, jindy se opakovaně vrací. Je to otázka, která směřuje k pochopení vlastní identity.
Otázku Kdo jsem a kam patřím? klade i tato kniha. Obrací se na příslušníky národnostních menšin a etnických a imigračních skupin v ČR, aby se dozvěděla o jejich vizi místa v rámci českého, středoevropského a evropského prostoru. Odpověď na danou otázku pak je formulována na základě autentických rozhovorů s reprezentanty národnostních menšin, se členy lokálně rozrůzněných etnických skupin a s imigranty, kteří do ČR přicházejí až po roce 1989. Mozaiku portrétů skupin Poláků, Maďarů, Řeků, Romů, Albánců, Bělorusů, Bulharů, Číňanů, Makedonců, Nigerijců, Ukrajinců a Vietnamců, podložená celkovým obrazem vývoje etnické skladby v ČR, posouvá nejen hranice poznání v oblasti studia mezietnických vztahů a identit. Může být stejně tak průvodcem na cestě k pochopení lidí, kteří si buď chtějí uchovat vlastní etnickou a kulturní osobitost, nebo kteří teprve konfrontují vlastní kulturu s kulturou naší společnosti.
Nakladatel: Pastelka, Sofis (Založil/a: Nika_D)