Judaismus a ženy v Izraeli

Judaismus a ženy v Izraeli Originální název: Judaismus a ženy v Izraeli

Karolinum - 2012
ISBN: 978-80-246-2039-8

Karolinum (2012) 978-80-246-2039-8 160

Kniha se snaží přiblížit realitu dnešní Svaté země prostřednictvím rozhovorů s místními obyvateli. První část zachycuje sociokulturní, historické a náboženské souvislosti, které spoluvytváří komplikovaný obraz izraelské společnosti. Druha část je pak věnována analýze a interpretaci vypovědí současných Izraelců. Kniha predstavuje českému publiku postoje, názory a sebepojetí izraelských žen a mužů, a to především ve vztahu k nestandardnímu prostředí, ve kterém žijí. Postřehy a komentáře jednotlivců zpřístupňují čtenáři novou prožitkovou dimenzi. Tyto "živé vstupy" konkrétních osob nám umožňují do jisté míry sdílení situací či přímo spoluprožívání diskutovaných událostí. Publikace může sloužit také jako praktický manuál či inspirace k realizaci terénního antropologického výzkumu. (Založil/a: Nika_D)

Marcela Zoufalá Marcela Zoufalá

Jan.S.Harold
  5. 7. 2014, 21:57
Tak tohle je opravdu ukrutná slátanina. Jestli na tohle jdou granty, tak to u nás pak nemá vypadat tak, jak to vypadá. Směsice předpojatosti, neznalostí, neschopnosti utvořit si vlastní názor a místy i vyložených chyb a nesmyslů, prostě naprostá nekompetentnost vůči tématu i metodě. Prosím, neříkejte mi, že to je nějaká obhájená bakalářka nebo tak něco. :(