Tančit sen

Tančit sen

Podtitul: Sedm posvátných cest lidské přeměny

Originální název: Dancing the Dream: The seven Sacred Path of Human Transformation

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-903526-2-9

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-903526-2-9 247

Indiáni kmene Seneků a Čerokézů, z jejich tradice novodobá šamanka Jamie Samsová vychází, považují sen za skutečnost a člověk, který ve snech dokáže "číst", býval pro kmen vždy pramenem moudrosti. Sny nám sdělují mnohé a my bychom jim měli ve vlastním zájmu lépe porozumět. A přesně to - a mnoho dalších věcí - nás učí právě knížka Tančit sen. Vede nás jako moudrý šaman životem a ukazuje nám, že i ty nejdrtivější krize a propady na dno, iniciační zkoušky, jejichž zvládnutí nás posune o krok dál. Pomyslnou mapu sedmi posvátných cest lidské přeměny získala Jamie Samsová od indiánských stařešinů Joaquina Muriela Espinosy, Berty "Zlomeného luku" a Cisi "Smějící se vrány" v San Luis Potósi v Mexiku, kde pod jejich vedením tři a půl roku studovala. Není to v právem slova smyslu mapa, ale cestu ukazuje, a ta cesta vás může zavést do neviditelného světa, který indiánská tradice nazývá Předivo snů. Je to svět univerzálního vědomí a kosmické energie, bezedná studnice moudrosti, z níž můžeme čerpat.
Jamie sama k tomu říká: " Nepouštím se zbytečně do detailních popisů obřadů držených v tajnosti společnostmi snivců, poněvadž se týkají konkrétních osob z tradice Jižních zřivců. Naopak jsem si dala tu práci a načrtla jakousi mapu vědomí, která je platná pro každého člověka na kterékoli osobní cestě. Nikdy mi nikdo neříkal, jaký dopad bude mít na můj život otevření bran vnímání při iniciacích, a zcela to předčilo mé očekávání. Jsem neskonale vděčná za všechny přísné pokyny, které jsem cestou dostala a které mi umožnily nezapomenout byť na jediný zákrut mé spletité cesty a podělit se s vámi všemi o moudrost svých učitelů."

Jamie Sams je členkou Společnosti Křišťálové lebky a Společnosti Bílého bizona, které uchovávají prastarou indiánskou moudrost, jež se po staletí držela v tajnosti. V žilách jí koluje krev Čerokézů a Seneků a jejím nejsilnějším totemovým zvířetem je kojot, velký šprýmař. Po mnohaletéch přednášení na nejrůznějších workshopech se rozhodla psát knížky a dělit se o svou moudrost i touto cestou.
Nakladatel: Monáda (Založil/a: Nika_D)

Jamie Sams Jamie Sams