Hranice poznání

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Knižní klub - 1997
ISBN: 80-7176-514-7

Knižní klub (1997) 80-7176-514-7 239

Neexistuje žádný druh lidské činnosti, který by nebyl spojen s vědou. Lidé jsou znovu a znovu fascinováni novými poznatky, jež věda přináší, uplatňují je v každodenním životě, a pak bádají dále - a znovu jsou fascinováni...
Vydejte se s námi na pouť, směřující k vysvětlení a pochopení vědy a k rozšíření našich znalostí. Dozvíte se, že různé vědní obory - astronomii, chemie, fyzika a biologie - se nevyvíjejí zcela odděleně, nýbrž že se doplňují a zapadají jeden do druhého.
Poznáte atomy, ze kterých se skládá naše Země a vše, co je na ní. Zkoumáním těchto atomů zjistíte, jak se chovají, jaké síly je ovládají a jakou energii lidstvu poskytují. Budete sledovat, jak se jednotlivé atomy seskupují do malých, větších i obřích molekul, jež jsou základem života, aby vytvořily nejrůznější sloučeniny, obklopující svět. Dáte-li si všechny tyto vědomosti dohromady s posledním vynálezem techniky - počítačem, dozvíte se, jak pracuje vrchol všeho tvoření - lidský mozek.
Teorie velkého třesku vzniku vesmíru, podivuhodný kvantový svět atomů, objevy genů a DNA - to jsou tři aspekty vědecké představivosti, která pomáhá vysvětlovat všechny ty pozoruhodné výsledky pokusů a pozorování. Ukazují nám divy světa kolem nás, a stejně jako malíři, hudebníci a další umělci k nám promlouvají o tom, co vidí a cítí. (Založil/a: alča87)

Colin A. Ronan Colin A. Ronan