Na ostrově

Na ostrově

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2180-8

Ikar (2013) 978-80-249-2180-8 312

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem. (Založil/a: Nika_D)

Morsie
  17. 7. 2013, 16:42
Mně se to tedy opravdu hodně líbilo. Příběh i jeho samotné zpracování značně převýšilo moje očekávání. Jsem opravdu ráda, že jsem se do knihy pustila. Jakože romantiku nemusím, tak takovéhle netradiční pojetí mě umí potěšit. Příjemné, lehké, oddechové, inteligentní čtení na léto - co víc si přát? Snad jen jeden pěkný soukromý ostrov.
borntolive
  22. 7. 2015, 21:27
Dobrodružná extáze!!! Nevím, nakolik by to mohla být realita, ale určitě vím, že bych ji teda nechtěla zažít.
Přemýšlím, co je "lepší" - když člověk ztroskotá a je od začátku na pustém ostrově sám, nebo když ztroskotají dva... Na jednu stranu určité uklidnění, že je tu někdo se mnou, na druhou ten šílený psychický tlak, co bych dělala, kdyby se tomu druhému něco stalo... To bylo v knize krásně popsáno a celkově mě to dostalo.
Evelýny
  29. 6. 2014, 16:43
Neobvykle obvyklý příběh lásky. Navzdory lehce předvídatelnému konci se mi kniha velmi dobře četla. Několikrát jsem nad ní zatoužila po soukromém ostrově. Jako oddychovka dobré. Osobně bych tuto knihu ohodnotila 60%, ale moje dcera se od ní nemohla odtrhnout, takže dávám plný počet bodů.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:25
Moc hezká knížka, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Nejdřív se mi zdálo, že je psaná strašně jednoduchým způsobem, ale nakonec možná i v tom spočívá její kouzlo. Za přečtení určitě stojí.
trbuch
  27. 2. 2016, 18:47
Je to pěkný příběh, dobře se četl. Nejvíce jsem ocenil, SPOILER!!, že po "zachránění" z ostrova, kniha neskončila happyendem na dvou stranách, ale naopak ještě zbývala víc jak třetina knihy na další vývoj příběhu.
Illaa
  13. 2. 2015, 21:52
Příjemné překvapení, do půlky knihy pojato jako nový Robinson. Každou stránku se těšíte, jak se bude děj odvíjet dál, zda se Anna se svým žákem Týdžejem dostane z ostrova v pořádku zpět, jaké bude jejich shledání s rodinami. Proto jsem knihu téměř neodložila a přečetla za dva dny.
Francesco
  29. 1. 2014, 8:30
Novodobá robinsonáda. Kniha se nicméně dobře čte. Děj má spád a je plný nečekaných situací. V knize nenajdete část při které by jste se nudili. Mě se kniha líbila, bylo to ně co nového.
Demisha
  1. 3. 2014, 17:51
Tahle kniha si okamžitě získala mou oblibu hned po první stránce, což se mi často nestává. Můžu říct, že málokdy narazím na podobně zajímavý děj. Je zajímavé vidět, jak se hlavní postavy v průběhu knihy s narůstajícími zkušenostmi a věkem mění a dospívají a rozhodně jsem ráda, že jsem si tenhle příběh mohla přečíst :))
Knihovnice25
  16. 12. 2013, 21:14
Knihu jsem přetla během víkendu, úplně mě pohltila. Je to příběh inspirovaný Robinsonem Crusoe s trochou Modré laguny zasazené do současné doby. Musím říct, že mě hodně překvapila, protože autorka to píše lehce a nemusí se u toho nijak extra přemýšlet. Prostě čtete a čtete a pak zjistíte, že jste na konci knihy :) Určitě doporučuju
barus.horn
  20. 9. 2014, 16:35
Přčteno tzv. jedním dechem... Tato kniha ve mne vyvolávala takový pocit napětí, že jsem se nedokázala odtrhnout od jejích stránek. Velmi pěkně napsáno, z pohledů obou hrdinů. Kdo má rád dobrodružství s kapkou lásky k tomu, určitě bude s touto knihou spokojen.