Originální název: The Best of Me

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2621-6

Ikar (2014) 978-80-249-2621-6 304
Ikar (2013) 978-80-249-2209-6 304

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme. (Založil/a: Nika_D)

Morsie
  18. 7. 2013, 15:06
To nejlepší z nás je asi to nejelpší! Opravdu výborná kniha, která musí chytit za srdce i úplný kámen. Jasně, je to romantika, ale žádná fádní, naivní, nudná nebo prvoplánová. Celý příběh zapadá do určitehé konceptu a nepostrádá smysl. Sice jsem nevěděla jaká ta kniha bude, autora jsem nikdy nečetla, ale jsem ráda, že jsem své obavy z neznáma překonala a do knihy se pustila. je prostě výborná.
estrellita
  7. 2. 2014, 23:04
Naprosto souhlasím s cenevrec. Dokonce se shodneme i v tom, že je to první kniha, kterou jsem od autora četla. Příběh hezký a smutný, četlo se to dobře, ale ani já mu nějak nevěřila.
Lucy Sisk
  22. 1. 2015, 10:35

První publikace vyšla v roce 2011 v USA pod odlišným názvem. Dříve byl název The Best of Me, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse. U nás měl také nedávno premiéru i stejnojmenný film Co s láskou.

O čem je kniha?

Dva lidé, kteří se po dvaceti letech znovu potkávají, aby splnili přání svého společného zesnulého přítele Tucka. Dvaačtyřicetiletá Amanda, která se provdala za zubaře a má tři děti, a dvaačtyřicetiletý Dawson, který pracoval na ropné plošině.

Dawson se seznámil s Tuckem, když utekl z domova, protože jeho násilnická rodina ho chtěla stáhnout sebou ke dnu. Dawson se tehdy schoval v Tuckově garáži a posléze i zůstal...

Amanda poznala Tucka díky Dawsonovi, u kterého býval. Jak to na maloměstě bývá, jedna rodina je považována za elitu a jiná za lůzu. Amanda patřila do té první. I když se s Dawsonem rozešli, nepřestala na Tucka myslet a během posledních let se spřátelili...

Dawson a Amanda sdílejí minulost, která je dostihne a oni musejí řešit otázku, jestli pokračovat tam kde přestali, nebo se vrátit zpět ke svým životům. Když padne rozhodnutí, bude mít tenhle příběh dobrý konec?

Svým způsobem jsem byla trochu v šoku, ale pochopila jsem. Ne všichni budou schvalovat jak to dopadlo, ale možná to tak bylo nejlepší. Kdyby se autor rozhodl pro jiný závěr, ponechal by několik volných konců a ty nemáme nikdo rád.
moonchild
  10. 10. 2013, 12:36
Poznali se na střední škole.Když se do sebe zamilovali,mysleli,že spolu zůstanou navěky.Jenže rodina Amandy patřila k místní honoraci, kdežto předci a příbuzní Dawsona byli do jednoho kriminálníci.
Evina Kalousová
  13. 4. 2016, 18:30
Knížku jsem nebyla schopná dočíst. Možná jsem neměla náladu, možná mě nebavila, ale to nemění nic na tom, že se k ní asi ani nevrátím.

Od autora jsem četla dvě - Talisman a Noci v Rodanthe. Noci byly lepší než Talisman, ale ani tak to nebyl můj šálek čaje. Takže Sparkse nechám uležet a dočtu si toho Nesboa.
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:28
Mám moc ráda knihy Nicholase Sparkse a na tuto všichni pěli chválu. O to horší bylo moje zklamání. Kniha mi přišla jako parodie a ten konec! Proboha, jak to mohl někdo vůbec vydat?!
cenevrec
  4. 2. 2014, 19:05
První kniha, kterou jsem od Sparkse přečetla. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Je dobře napsaná, čtivá. Ale pro mě trochu předvídatelný děj. Je to smutný příběh, ale nějak jsem mu nevěřila. Každopádně si od N.Sparkse ještě něco přečtu.
TeddyM
  16. 3. 2014, 21:10
Musím se přiznat, že mi tahle knížka od N.Sparkse moc nesedla, a to mám jeho styl ráda. Nechytlo mě to za srdce a na můj vkus tam bylo moc náhod a duchařství. Snad příští setkání bude lepší. Těším se :)
Lucecita
  2. 12. 2013, 15:55
Proto čtu knihy, vyvolávají emoce. Můj dojem po přečtení knihy je, že kniha patří k tomu nejlepšímu, co zatím napsal. Podruhé mě Sparks rozbrečel.
Samie
  11. 3. 2015, 13:26
Páni musím říct, že knížka se mi hodně líbila. Obsahově byla fakt originální. Ovšem jediné co se mi na knize moc nelíbilo byla forma jakou byla kniha napsaná. Jsem zvyklá na ich formu a tady je er forma což mi fakt hodně vadilo a myslela jsem že knížku ani nedočtu jak jsem byla proti. Ale pak si člověk vcelku zvykl. Kdyby ovšem kniha byla napsaná ich formou byla by přímo dokonalá. Ale je to můj subjektivní názor :-) Jinak příběh byl krásný :-) Doporučuji
Floween
  22. 11. 2014, 13:29
Nastavil si u mě laťku, kterou se mu teď (u mě) nedaří překonat, takže mám ze čtení neutrální pocity. A víte, že vždycky poznáte, kdo je kladný člověk, podle toho, zda pije ledový čaj? Ti nejlepší ho pijí slazený, ti méně dobří - jako třeba Frank - bez cukru ;D
Zatím to platilo ve všech knihách, co jsem od něj četla.
Aria85
  16. 8. 2013, 14:25
Sparks opět nezklamal. To nejlepší z nás ze začátku sice trochu přípomíná Zápisník jedné lásky, ale jinak veškerá podobnost končí. Četla jsem to téměř jedním dechem a když už jsme si říkala, že vím, jak to dopadne, za pár stran me vyvede z omylu. Už se těším na další
simca.narovcova
  11. 5. 2016, 20:35
Tak na rovinu, asi tak od 50 do 200 stránky jsem se z té sladarny skoro roztekla. Fakt je to čtení spíše pro beznadějne romantičky. Ale nakonec mě nesmírně vtáhl do děje zvrat na konci a nemohla jsem knihu odložit ani pri chůzi na vlak. Za mě hvězdičky 4 za nesmírnou sladkost, ale zajímavý , promyšlený propletený příběh, cetlo se to hezky, je to oddechové čtení.
medvide
  10. 10. 2015, 9:33
Dalsi skvela kniha od autora, u ktere by se mel pribalovat balicek kapesniku :-)
Jen nevim, jestli jsem si to popletla, ale nezda se mi chod dni v knize, bloumam na tim uz dlouho. Asi si ji budu muset brzy precist jeste jednou :-)

Ale rozhodne doporucuji a to i filmove zpracovani, ktere ma ale par uprav. :-)
Veru18
  21. 4. 2015, 18:37
Krásná kniha se smutným koncem. Od Sparske jsem přečetla už spoustu knih a byla jsem trochu zklamaná. Jednak dějem a jednak tím, že se opět vrátil ke svým smutným koncům...
Sylvia
  29. 8. 2014, 17:26
Od knihy jsem čekala velice hodně, jelikož autor je pro mě známý a jeho filmy, chjo, řekněte mi někdo, kdo by u nich nebrečel. Ale knížka mě zklamala. Byl to klasický příběh, střední, láska, rozdělaní, setkání po letech. Sice na konci je pravda, že mě to vtáhlo do děje a píchlo mě u srdce, když přišlo veškeré zjištění. Ale pro romantiky určitě stojí za to, já jsem spíše realista, bohužel.
terka261
  28. 7. 2014, 21:09
Pro mě nic moc teda. Docela mě zklamala. Protože si ji spousta lidí chválí, tak jsem měla asi příliš velká očekávání. Dost předvídatelný děj, takový trochu prvoplánový. Dobrý doják pro Hollywood, ale to je tak vše.
lu-ca
  20. 7. 2014, 21:35
Úplně souhlasím s TeddyM. Sparkse čtu opravdu ráda, ale tato kniha mě moc neoslovila. Ze začátku to hodně připomíná Zápisník jedné lásky, ale spíš mi vadila ta lehká duchařina, která do toho byla zamotaná, takže to člověku nepřišlo zrovna uvěřitelné. Přiznávám, že i tak mi na konci ukápla slza, ale jinak si myslím, že jiné knihy od tohoto autora mě oslovily více.