Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem
Originální název: Dinner with a vampire
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4014-5

Knižní klub (2013) 978-80-242-4014-5 480

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu? (Založil/a: Nika_D)

Abigail Gibbs Abigail Gibbs
*1994

LeaLea
  8. 1. 2015, 9:13
Obsahuje spoiler spoiler Odkud začít? Samozřejmě jsem se na knihu těšila, protože reakce na ni byly vesměs pozitivní. Čekala jsem, že mě po letech čeká něco na způsob Stmívání, ale propracovanější a syrovější. Moc se to nepodařilo. Kromě čtivosti (což je asi u nakladatelů, kteří tenhle žánr vydávají, v posledních letech rozhodující kritérium) nemám moc co pochválit. Hlavní hrdinové mi nijak nepřirostli k srdci. Violet byla na můj vkus až moc hádavá na to, v jaké situaci se ocitla. Myslím, že se tím chtěla autorka odlišit právě od typických hrdinek upířích příběhů, jenže stejně nakonec sklouzla k tomu, že hrdinka, která je na své únosce drsná jak šmirgl, neustále nad vším brečí a neví si rady. Ani její vztah s Kasparem jsem úplně nepobírala. Chápala bych jeho chování vůči ní v pubertálním věku, ale kolik že mu bylo? Celá rodina se chovala jako nevyzrálí teenageři. Kasparovy kapitoly byly bohužel průšvih, raději si měla autorka princovo chování nechat pro sebe, protože jeho myšlenkové pochody často nedávaly smysl. Jediné, co zachraňovalo jejich náhlé "sblížení", byl zmíněný osud, podle kterého měli být spolu. V tom případě bych si ale netroufala Violet tvrdit, že to ona ho "zachránila" a udělala zase lepším vampýrem. Co pro to vlastně udělala? Vždycky když už se něco vyjasnilo, začali zase jeden druhého obviňovat, že se nezachoval správně. Jako by to ve všem, co se kolem dělo, bylo zrovna kdovíjak důležité. A Temné hrdinky? Každý snad věděl, kdo to bude, jedině v pořadí se mohl splést. První Temná hrdinka byla jasná od chvíle, kdy Čaromocný řekl, že se dostali do lidského světa právě díky ní. Co se týče ostatních postav, nepřipadaly mi rozmanité, spíš se mi slévaly dohromady a tvořily jen jakousi kulisu naivní krvavé lovestory. I když se na konci Gibbsová přiznala, že jí redaktoři z tlustopisu pomohli udělat menší tlustopis, za mě se dala kniha ještě o dost zkrátit. Často jsem se nudila, některé věci mi nedávaly smysl a musela jsem je číst opakovaně. No a ten konec byl také dost zvláštní. Některým bylo líto, že druhý díl nesleduje další osudy Kaspara a Violet, ale za sebe musím říct, že to beru spíš jako naději, že dám sérii ještě šanci. Dávám plus za anglický humor a prostředí Londýna a to, že čtenářům upíry neidealizovala. Za mě tři a půl hvězdičky kvůli upířinám, které jsou na tom mnohem hůř.
Lucianna
  31. 8. 2014, 14:02
Pro mě to byla taková oddechovka na pár hodin :-)
Kniha je velice čtivá. Místy jsem ani nechápala děj přišlo mi to jako by pekly pejsek a kočička dort..
Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:04
Svět, který vykreslila, jsem moc nepochopila. Měla tam pár pravidel ohledně vampýrů a tak, jenomže jsem nepochopila, jak to vlastně je s tou hrdinkou nebo hrdinkami.
moonchild
  12. 11. 2013, 17:16
Osmnáctiletá Londýňanka Violet Leeová by mohla vyprávět,co znamenáocitnout se ve špatnou chvíli na nejhorším možném místě.
Eviickaaa
  20. 10. 2013, 23:40
Tak tohle neee. Nechci křivdit úplně, občas náká pasáž ... ne, ani pasáž.
Tak tenhle děj byl jeden z nejhorších, který jsem četla. Naprosto nelogický, zdlouhavý,nepropracovaný, ... a divně napsaný. Tomu chlapovi má bejt tak kolem stovky ale myšlením na patnáct. Ona vyčítá otci vraždu jedný ženy (terá jich za život zabila nejmín tisíc), ale vraždu nevinný holky přejde jako by nic. Ten jí nakonec ještě jinými slovy řekne, že vlastně vraždí jen pro zábavu, protože je vlastně vůbec nemusí zabíjet. Kromě toho nechápu jak by se jí ten svět měl zalíbit, když jí tam prakticky neukázali nic hezkýho, naopak se k ní chovali jak k zásobárně jídla, který jim ještě k tomu moc nejede. ... nikdy víc- možná tak kdyby mi bylo patnáct.
Astonius
  23. 7. 2014, 8:23
Zase tak špatné to nebylo, četla jsem už horší věci :-) Od knihy jsem nic moc nečekala, když jsem ji otevírala, protože dívčímu věku jsem již odrostlá, ale autorka i přes své mládí píše velmi dobře a nápaditě. Chvílemi to samozřejmě upadalo a sklouzávalo do jednoduchých dívčích románků a snění, ale bylo tam i pár nových prvků, které mě bavily. Co se týče proroctví, tak jeho úplné nevysvětlení mi nevadilo, spíš naopak, příběh si tak zanechal nádech tajemna a kouzla, ale myslím, že je to spíš jen půda připravená pro několik dalších pokračování...
Carneol
  6. 9. 2014, 13:49
Nemůžu říct, že by mne kniha nadchla. Zhruba v polovině už jsem začala přeskakovat stránky a víceméně jsem se k dočtení nutila. Příběh mi připadal zbytečně dlouhý, neškodila by mu větí redakční úprava.
martinexa
  9. 3. 2014, 14:25
Rozhodně je to čtivá knížka, ale má spousty ale. nelíbil se mi hlavní hrdina, nelíbili se mi charaktery postav a přišlo mi to strašně nedotažený.
Wajny
  31. 3. 2016, 9:39
Kniha se mi celkově líbila - dobře se čte, má docela zajímavý děj a neokoukané zápletky. Bohužel hlavní postavy spadají do průměru všech těch nadpřirozených postav (hrozivý, ale zároveň velmi citlivý hlavní hrdina a drzá hrdinka), kterých jsou teď mraky. Kaspar mi trochu připomínal Kaidana ve Svůdném zlu..., i některé scény mi přišli "stejné", podobným stylem napsané. 3,5* Na druhý díl se zatím nechystám, možná časem :-)
kačamura
  16. 6. 2015, 14:16
Nebylo to špatné. Nápad téhle knihy by taky ušel, ale přišlo mi, že autorka chtěla říct všechno a zároveň nic. Škoda ...
luca92
  3. 10. 2013, 20:38
knížka má od začátku super spár jen mě trošku vadilo že pořád se mluví o proroctví a tak podobně a ani na konci knížky jsem moc netušila o co přesně jde:) jinak se mi ale líbila a někdy si jí určitě přečtu znova
Giedre
  2. 10. 2013, 13:20
Po celou dobu co jsem knihu četla jsem se vážně nenudila. Je to napínavé, mrazivé, občas vtipné a hlavně hodně realistické. Kniha se bude líbit příznivcům upírů-vampírů, kteří hledají zajímavější čtení než je Twilight. Vampíři v této knize jsou občas klaďasové a najdou se zde i totální sadistické pijavice, takže si asi každý příjde na své. Khinu sice napsala mladá spisovatelka, ale nemyslím si, že je kniha určena pouze nejmladším teen zástupcům. Spíše to potěší každého koho lákají upírské příběhy s dávkou romantiky a tajemna.