Sto jmen

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-352-4

BB art (2013) 978-80-7461-352-4 319

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním v redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době soudní dohry Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se po aféře odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh, který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtělila na papír. Je to však úkol těžší, než se zdá, protože dědictví zemřelé šéfredaktorky – obálka s podklady pro napsání zamýšlené reportáže – obsahuje jenom jediný list papíru se stovkou neznámých jmen. Kitty musí zjistit, o jaké lidi jde a jaké tajemství je spojuje. A zároveň s tím, jak pátrá po jejich totožnosti a osudech, poznává i sama sebe. (Založil/a: koudtom)

Melindaaaa
  27. 8. 2016, 14:55
Autorka si evidentně libuje ve smrti a posmrtné komunikaci zemřelých s pozůstalými. Ale i zde tento koncept funguje
krisstuss
  18. 9. 2015, 16:01
Vůči knize PS Miluji tě, mě toto dost zklamalo, přišlo mi, že tato kniha je kvalitou úplně někde jinde, níž. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy tím, že je středobodem vesmíru, s každým chlapem flirtovala, hned si myslela, že je její a pak zas žárlila, no lovestory děs. Co se mi moc líbilo bylo, že do konce jsem nevěděla co má oněch 100 jmen společného, ani tušení co by to mohlo být jsem neměla, to mě poutalo k tomu číst dál a dál. Ale jinak čtení pohodové, odpočinkové a nenáročné.
bebla
  29. 3. 2014, 11:10
Na knihu jsem se hodně těšila, protože Cecelia je moje oblíbená autorka. Vždy dokáže překvapit zcela odlišným a poutavým příběhem. Kniha sice měla zajímavé téma, ale trvalo mi dost dlouho než jsem jí prokousala. Opravdu mě bavilo až posledních 50 stránek, kdy se děj opravdu rozvinul a zároveň vyvrcholil. Tato kniha se hodně kvalitou lišila od ostatních (pokud nepočítám povídky). Proto dávám jen 3*