Originální název: Salem's Lot

ISBN: 978-80-7306-351-1

BETA Dobrovský (2008) 978-80-7306-351-1 464
BETA Dobrovský (2006) 80-7306-233-X 410
Laser (1994) 80-85601-70-2 411

Jerusalem's Lot je poklidné městečko v Nové Anglii. Jenže pod jeho starosvětskou slupkou se skrývá zlo, které jen čeká na to, aby je někdo probudil. Každý něco skrývá, všichni tu mají na duši škraloup. Duchovní, otec Callahan, nezřízeně pije a v Bohu už nevěří, sedmnáctiletá Sandy McDougallová bije své roční dítě, když zlobí, Bonne Sawyerová je muži nevěrná prakticky s každým, koho potká. A k tomu všemu na město z kopce shlíží opuštěný a strašidelný Marstenův dům, který zničehonic začal někdo obývat. A nikdo netuší, že právě odtud v podobě upíra, pana Barlowa, a jeho pomocníka Strakera přichází apokalyptická zkáza. Nejméně ze všech pak průměrný spisovatel thrillerů Ben Mears, jenž se do Salemu po letech vrací, aby tu našel ztracený klid...
Raný Kingův román Prokletí Salemu buduje dusivou atmosféru hrůzy postupně a v hypnoticky pomalém tempu. Nečekejte happy end, nečekejte jednoznačné rozdělení na dobro a zlo, protože nejhorším zlem není člověku nadpřirozená bytost, ale on sám.

janeicka
  27. 8. 2014, 17:04
Zatím jsem moc knih od Stephena Kinga nepřečetla, ale rozhodně vím, že budu v jejich čtení pokračovat :-) Prokletí Salemu mne uchvátilo od samotného začátku, kde byla mistrně rozehrána situace, představeny hlavní postavy a nastíněna zápletka i s trochou té historie. V druhé polovině příběhu pak začal boj proti zlu, který rozhodně nebyl jednoduchý. Moc se mi u Kingových děl líbí, že máte jakoby pocit reálnosti, že se tahle situace může klidně odehrávat kousek od vás...
Barabura
  9. 11. 2012, 20:03
Všechno je jak má být, skvělý vykreslení postav, super dialogy, děj je taky fajn, ale bylo to pro mně moc jednoduchý čtení. Pořád se člověk tak houpal po povrchu a ne a ne se ponořit. To je škoda. Dobrá kniha, ale dobrý je za 3.
Keatin
  25. 3. 2012, 14:48
Moje neojoblíbenější kniha od S. Kinga. Tématika upírů mi nebyla a není nijak zvlášť blízká, ale tenhle román mne okouzlil. Šel z něj strach, napětí. A opravdu mne překvapil konec.
Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:09
Tak často opakované upíří téma mistr King přivedl k dokonalosti, kniha, kterou nemůžete odložit, protože se bojím zvednout z postele a taky protože vás strašně baví.
jehlaspichlas
  15. 5. 2011, 12:57
Kdo nezná Prokletí Salemu, každému kingovskému fanouškovi doporučuji. Je to asi jedna
z nejděsivějších knih, kterou jsem od něho četl. Zimní krajina, ospalé městečko napadené
hladovými krvelačnými upíry, chvíle, kdy člověk vídí až do morku svých kostí.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 23:44
Tomu říkám odlehčení upíří horor :D Kam se na něj hrabe milostná Twilight sága, ale dobře, to bych srovnávala hrušky s jablky. Velice povedené, se zajímavým dějem a mystickou děsivou atmosférou.
HPL
  3. 9. 2013, 20:44
Přišel jsem ke knize doslova jako "slepý k houslím", přestože jsem od Kinga četl hodně věcí. Schválně jsem dal na instinkt, a pustil se do knihy bez zjištění jakýchkoli informací. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se jedná o záležitost s upíry poletujícími za oknem (kdo-ví-proč jsem čekal čarodejnice). King ovšem jako jeden z mála autorů dokáže i takovouto myšlenku dobře prodat publiku, díky vydařeným charakterům a dynamickému vývoji děje. Přestože to na ty úplně nejlepší "mistrova" díla nemá, jedná se o velmi zdařilý kousek.
Taky se mi líbila slovní hříčka - Jerusalem / ´salem´s Lot (i když fakt, že to vymysleli až ve vydavatelství, je už horší)
...navic pojmenovat město podle svině? :D
LeaLea
  28. 12. 2011, 23:44
Možná proto, že to byl můj první román od Kinga, se mi Salem's Lot líbil. Všechno to prokleslování a náznaky, ze kterých mrazí víc než z nějakých akčních popisů. Co bych dala za to, dokázat takhle skvěle zamotat a zase rozuzlit příběh tolika postav.
Venceslao90
  27. 8. 2012, 11:19
Jedna z nej kingovek co jsem zatím četl. Upírská tématika mi sice není nijak zvlášť blízká, ale v téhle knize se mi líbila. Závěr též super :) Doporučuji.
Archangel_P
  19. 9. 2016, 10:17
Parádní knížka se skvělým dějem a pěknou, promyšlenou zápletkou. Narozdíl od dalších knih z Kingovy dílny, se mi ale Prokletí Salemu četlo hůř. Nevím, jestli to bylo hlavním tématem, které mě moc nezaujalo, nebo mým momentálním psychickým rozpoložením.
Příběh je ale naprosto v pořádku a kniha napsaná vážně hezky. Klasický King.
scajo
  23. 7. 2013, 19:22
Nejranější Kingův románový kousek se mi líbil až nečekaně moc. Přitom to mohlo lehce sklouznout do klasické béčkové vyvražďovačky, jenže King evidentně uměl už v začátcích a poskládal to náramně. Pro mě byl ten postupný rozklad Lotu, chytře načtrnutý už v prologu, prostě fascinující. Výtku mám jen jedinou, ale nepatří Kingovi, nýbrž vydavateli - jak píše uživatel Rajce06, na zadní části brožované verze z roku 2008 jsou tak obrovsky stupidní spoilery, že by si za takovou prasárnu někdo zasloužil pořádně nakopat sedničku...
LadysR2
  27. 1. 2013, 20:07
No já nevim. Na Kinga taková až oddychovka. Divný, co? To umí psát hustější záležitosti. Ale celkem sem se bavil. Přečteno za 2 dny
ribička
  3. 9. 2010, 15:14
Moje první kniha od Stepehna Kinga, protože v knihovně jinou neměli, a také jedna z prvních knih z tohoto žánru. Po přečtení jsem rozhodně zklamaná nebyla.
HELLBOY-DB
  23. 2. 2016, 20:39
Podle názvu jsem tušil nějakou duchařinu, ale to, že se jedná o moderní variaci na nejznámější Stokerovo dílo, mě překvapilo. Delší úvod do života obyvatel jednoho maloměsta neměl i přes množství popisovaných postav hluché místa a to i díky zatraktivnění postav pomocí jejich malých hříchů. Po tomto hloubkovém seznámení se ke slovu začali pomalu dostávat upíři, ale i přes nové prostředí, se ke konci příběh neubránil přiblížení k té, už trochu známé šabloně. Na závěr ale dodám, že jako celek, je to dobře fungující hororový příběh, který stojí za přečtení. ===80%
ROB33
  30. 11. 2014, 20:04
Lákalo mě přečíst si něco od Kinga. Chtěl jsem vědět jestli je opravdu tak dobrý - je skvělý. Zvolil jsem si knihu Prokletí Salemu. Až později jsem zjistil, že se jedná o jednu z prvních knih, které napsal, z čehož jsem velmi příjemně překvapen. Kapitola LOT (1), kde popisuje město a postavy v postupných časových úsecích je velmi dobře napsaná. Mystická, mrazivá a strhující atmosféra, dokonalé vykreslení postav, tajemný Marstenův dům, město plné upírů, to všechno dohromady utváří dokonalý horor.
Fešná Bleška
  4. 8. 2014, 7:34
Tahle kniha mě nadchla. Nikde nevázla, četla se rychle a příjemně.
Někdo píše, že je tam až příliš postav a jsou nepřehledné. Pokud je někdo zvyklý číst perníkovou chaloupku o 5 postavách, pak ano, může být trochu zmatený. Pro ostatní je to sice kniha s vysokým počtem postav, ale díky rozdělení románu pochopitelná.
King (naštěstí) nepostavil upíry do role, ve které mají srdce a umějí milovat, jak je nyní zvykem. Místo toho je popsal jako děsivé zabijáky, kteří opravdu spí v rakvích a Slunce je spaluje na prach.
Horor na jedničku, který zaručí, že na 'Salem's Lot nikdy nezapomenete...
NIPPON
  23. 9. 2012, 22:17
Tak touto knihou začalo mé přátelství se Stephenem Kingem (zdravím LeaLeu :) A doteď jsem sdílel Kingovu fantazii ve 44 jeho knihách. I když mi téma upírů nebylo zase až tak blízké, King svým vypravěčským uměním vykreslil výbornou atmosféru. Ne, že bych se až tak bál, ale číst to mě prostě bavilo. A ze zkušeností můžu říct, že dlouhá Kingovka = ve velké většině případů dobrá Kingovka.
venison
  9. 12. 2013, 2:53
Raná fáze Kingovy tvorby je pěkně příběhově postavená - můžu vytknout jen zbytečné množství postav, které se posléze nijak hlouběji neprojevují, dále pak nižší psychologická úroveň postav a málo rozebrané jejich myšlenkové pochody, v neposlední řadě mi přišlo, že nejvyhrocenějším scénám byl poskytnut nejmenší prostor.. Jinak fajn žánrovka upírovka :-)
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 9:40
Děj se na můj vkus rozjíždí příliš pomale a závěr knihy je nacpán do značně menší části knihy. Nicméně stále je to Kingovka.
Sabotteur
  10. 4. 2011, 20:06
Nechápu, jak se v těch postavách mohl někdo nevyznat, vždyť byly nádherně přehledné a tak moc jich zase nebylo. Kingovo pojetí dobra a zla mi zde sice přišlo úplně pitomé, jinak ovšem docela zajímavý (a parádně napínavý) horror, hlavně v první polovině, kde se ještě nedostáváme moc hluboko do oblasti nadpřirozena a Marstenův dům je stále ještě zahalen závojem tajemna - později se hrůza poněkud vytrácí v zakopávání o upíry, příliš kladných klaďasech a příliš záporném záporákovi. (Největším pozitivem tu pro mě jsou skvěle napsané scény upírských iniciací.)
Balu
  1. 3. 2015, 18:58
Výborně zpracovaný příběh o upírech, který mě strhl tak, že jsem ho spořádal za dva dny. Byť mi kniha přišla méně strašidelná než jiná díla tohoto autora, postupný plíživý rozklad celého 'Salemu je podaný velice působivě. Jediné negativum (které navíc někdo ani za negativum považovat nemusí) je množství postav - ale to je celkem pochopitelné, když děj obsahuje celé měst(ečk)o. Za mě spokojenost.
ronynka
  5. 9. 2011, 1:18
Knizka, po ktere mam trvale nasledky - nemuzu v noci mit odtemnene okno. A to jsem ji cetla pred trema rokama. PErfektni.
Hazakiros
  1. 11. 2013, 1:15
Klasická upířina, skvěle podaná, napínavá, strašidelná... Prostě správný horror jak má být . Snad jen s výjimkou konce, který však jen zřídka kdy bývá u Kinga očekávatelný. Knihy, které končí klasickým happyendem , by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
kingmaker
  4. 12. 2011, 11:15
Jde o druhou vydanou knihu Mistra, napsal ji však ještě před Carrie. Je to na knize poznat. Objevuje se v ní všechno, co dělá Kinga Kingem-skvělé náčrty vedlejších postav, mini příběhy roztroušené v knize, které nemají na děj vliv, ale skvěle ho prokreslují, hlavní postava s autobiografickými rysy... Jenže něco tomu chybí. Nebo snad přebývá? King často využívá "obludy" z jiných knih, či legend, ale využití upírů mu příliš nevyšlo. Jsou to jen takový paňáci, kteří neděsí a nemají ani nic ze sexapealu Draculy. Upíři mají v literatuře opravdu smůlu, snad kromě Stokera jim nikdo nepostavil pořádný pomník. A to i klasik Bram jejich skutečný obraz z legend krutě zmrzačil.
JarKun
  14. 5. 2016, 18:53
Na Kinga nezvykle nižší počet stránek. Na jednu stranu přinesl rychlý spád děje a děsivý způsob vykreslení extrémně rychlého pádu celého městečka, na druhou stranu se člověk nestihl vžít do hlavních postav, které tak zůstaly trochu nepopsanou záhadou. Ale i tak skvělý upírský počin.
Aratar
  20. 2. 2015, 17:36
Zezačátku jsem měla trochu problém obsáhnout všechny postavy, ale každá z nich měla předem promyšlený osud, proto chápu, proč jich King potřeboval tolik. Démonický Barlow, hutná atmosféra, děsivá minulost Marstenova domu. Upírské téma zpracované mistrovským způsobem, jak se také na „Krále hororu“ sluší. Plný počet.
Terůů
  14. 11. 2012, 16:22
Mně se knížka líbila moc. Dokonalé vykreslení postav, ponurého městečka a strašidelná atmosféra k tomu. Ještě teď se bojím podívat večer z okna.. Co kdyby se tam vznášel upír s choutkami na mou osobu? :D
nečik
  11. 10. 2011, 8:01
Moje první kniha co jsem od Kinga přečetl. A vcelku se mi líbila. Ovšem znám mnohem lepší a proto musím dát 3 hvězdičky.
LadyEsik
  24. 4. 2011, 9:51
Pokud chcete tuto knihu číst, nečtěte tento článek :) Není to anotace ani popis, ale mohla bych říct něco, co by mohlo být překvapením.
Prokletí Salemu je o městečkech ´Salem´s Lot (Jeruzalem´s Lot), což je město, ve kterém náhle zmizeli všichni občané, přestože večeře zůstaly ještě a stolech apod. Prostě byli najedou fuč.
Vážně se mi líbilo, jak každému tomu zmizení dal King aspoň krátkou kapitolku a jak ukázal všechny možné postavy a pak je odstranil, bylo to mnohem lepší, než kdyby vyjmenoval lidi, co zemřeli a šmitec.
Jinak je to kniha starší než celý Twilight i Upíří deníky, jsou to ti praví nefalšovaní Drakulovští upíři, což člověka potěší :D Ale zase nepřijde moc originální, i když je to kniha dobrá ;)
BlackVerry
  16. 5. 2015, 12:57
Tomuhle říkám pořádná kniha o upírech. Tak by to mělo vypadat. Ne ty hloupé slátaniny typu Stmívání, které teď mezi teenagery a bohužel i mezi některými staršími jedinci. :))
Methat
  16. 1. 2013, 11:49
Výborný a hlavne inteligentný horor, ktorý ma pripútal k malému mestečku Jerusalem´s Lot ako diváka, ktorý sa díva na kvalitný Áčkový film v kine. King detailne so svojou predstavivosťou vyťahuje z rukáva mnoho postáv, ktoré spolu súvisia, rozhibáva rôzne dejové linky, ktoré majú v závere rovnaký koniec. Každá dejová linka je vynikajúca, nielen tá hlavná. Prolog je vlastne druhým epilogom, takou krásnou kódou vo vyníkajúcej sonáte. Koniec sa Kingovi vydaril, to sa musí nechať. Ešte teraz ma niekedy zamrazí z niektorých scén. King sa v niektorých scenách rozpíše takou famóznosťou, že mi až berie dych. Na plný počet mi tam niečo predsalen chýbalo... 90%!

"Seš praštenej jako italská armáda."
"Psi. Nízká zvířata, která se krčí a vyjí, když uslyší neznáme kroky. Hodí se jenom k tomu, aby kňučeli a plazili se. Všem rozpárat břicho, to říkam já. Všechny je rozpárat!"

Brečet, to je jako vyčúrat všechno na zem.
Tvoje pokání budiž šest pravých háků a pořádný kopanec do prdele. Jdi svou cestou a již nehřeš více.
Svatoslav.Svatomír
  3. 3. 2011, 10:59
Hlavní postava Ben Mears je úspěšný spisovatel užívající si mládeneckého života. Pro dokončení své nové knihy a nasbírání inspirace se vrací na místo svého dětství. Lot ho přijme s otevřenou náručí, a dokonce mu nabídne možnost zamilovat se. Kdyby tak tušil, že se město, které měl tak rád, během několika dní změní v noční můru, nejspíš by si svou výpravu rozmyslel. Souběžně s jeho příjezdem do města dorazí cizinec, jehož tajemství je daleko nebezpečnější než smrt.
Základem každého dobrého příběhu jsou postavy. Zde je postav příliš mnoho, až je občas těžké se v nich vyznat. Jelikož Stephen má své čtenáře rád, nenechá vás v téhle šlamastice a dovede z takové situace brilatně slovně vybruslit, aniž by udělal jediný přehmat. Každičká postava je originální se svým vlastním životním příběhem nebo tajemstvím. Během čtení si nejednoho hrdinu oblíbíte, ba dokonce zamilujete.

Samotná základní dějová linie se větví do několika dalších doplňujících příběhů. Už od prologu je vidět jasně dané tempo, které s přibývajícími stránkami graduje a nabírá na napětí takovou rychlostí, že nestačíte popadnout dech. Pečlivý výběr slov a trefně napsané dialogy vtáhnou čtenáře do svého světa a nepustí do poslední stránky. Velkolepé finále je poté třešničkou na již tak dokonalém dortu.

King moc dobře věděl, že úpravami v upírské mytologii vstupuje na tenký led. Proto ponechal zažité mýty a pouze je přizpůsobil součastnosti. Úspěšně rozšířil mytologii takovým způsobem, že jsem měl z upírů opravdu strach. To se v dnešní době příliš nevidí. Bystřejší zde mohou spatřit spoustu odkazů na legendárního Draculu od Brama Stokera, jemuž tímto vzdává hold.

V pořadí teprve druhá Kingova kniha je mistrovským kouskem, který nesmí chybět v knihovničce žádnému "fandovi" hororu ani čtenářům, kteří hledají kvalitní děsivé čtivo. V Jerusalem´s Lotu bych rozhodně nechtěl nikdy skončit, ač se ke knize v budoucnu ještě rád vrátím. Prokletí Salemu není pouhým příběhem o smrti a děsu, ale především o lidech, kteří v takových podmínkách bojovali do posledního dechu. Brilantní práce! (Má recenze pro web sarden.cz)
Adenoid Hynkel
  20. 5. 2016, 14:53
Skvělá, leč trochu opomíjená kniha. Proč ustoupila do pozadí a předčily ji jiné? Těžko říct. Na mě ale udělala obrovský dojem - byl to jediný příběh o upírech, která mě bavila od začátku až do konce (snad jen kromě Stokerova Drákuly). Žádný soucit nebo znovu objevené city, žádné srdcervoucí scény, kdy se oběti dožadují svého starého života a nechávají své bližní žít z lásky k nim. Jen krutá, logická "realita", kdy lovec je lovcem a kořist kořistí, kde rodinné vazby nehrají žádnou roli a kde platí starý dobrý špičatý argument. Po všech těch nehorázných hloupostech, které z upírů udělaly mírumilovné, milující tvory, kteří se dennodenně vzpírají svému krutému osudu, chodí na světlo a chovají doma pudly, jsem se strašně rád uchýlil k temnému, atmosférou nasáklému hororu. Ani hlavní postavy Vás nezklamou - každá má svůj vlastní vzorec chování a každá ho dokáže v závislosti na situaci měnit tak, jak to dělal každý.
Barca9358
  14. 10. 2015, 18:46
Fajn čtení, ale když zjistíte, že je to vlastně příběh o Drákulovi převedenej do současnosti, tak už to přestane bejt tak napínavý a je to vlastně docela předvídatelný...navíc si nemůžu pomoct, ale občas mi to připomínalo Kingovy Nezbytné věci.
Jarohrad
  18. 12. 2013, 17:32
Kingovi se podařilo přenést upíry romantismu a zasadit je do naší "současnosti" se všemi klasickými atributy. Přidal trochu lásky, přátelství, černobílý boj dobra se zlem a je tu Drakula současnosti jak vyšitý. Bram Stoker by to nenapsal lépe a ostatně upír se svým živým pomocníkem a tedy firma Barlow a Straker - nepřipomíná vám to něco?
mailo-s
  27. 4. 2013, 10:27
Nikdy jsem nemněl rád upíry či vlkodlaky ale kniha Prokletí Salemu i přez svou upírskou tématiku se mi velice líbyla, příjemně a rychle se to četlo a děj rychle plynul.
Napínavé, krvavé, rychlé.
Kdo má upíry "rád" bude nadšen, kdo ne, bude příjemně překvapen.
dzoko
  14. 7. 2016, 13:14
Túto knihu odporúčam všetkých milovníkom sladučkého Twilightu. :D Prečo? Budem zlomyseľný ale jednoducho preto, že presne takto si predstavujem upírov. Toto je proste kniha s vynikajúcim dejom, parádnym vyprofilovaním postáv a na to, že je to Kingova druhá kniha, je to skutočne veľké a skvelé dielo. Takže milé zamilované milovníčky Edwarda - skúste sa pozrieť na upírov z trošku iného pohľadu. Trošku viac desivého, trošku viac prichyteného o staré názory. A verte mi, že to nebude rozprávočka na dobrú noc o ligotavom upírovi. Perfektný príbeh, mrazivý dej... nie je čo dodať... 5*
peetulee
  27. 1. 2016, 15:30
Super příběh od začátku do konce, není nastavené žádnou omáčkou a musím říct, že jsem se i trochu bála. Na Osvícení to sice nemá, ale je to příjemné čtení. Za sebe řadím Prokletí Salemu mezi ta lepší Kingova díla! :)
Rabb
  9. 8. 2013, 22:41
před lety jsem ji začal číst, ale asi na 120-té straně jsem ji odložil.. nyní jsem to zkusil znovu, zatnul zuby, přehoupl se přes zrádných cca 150 stran a hle, upírské dílo, jak má být! Super, super.. poslední třetina mohla pobrat i polovinu z knihy..
bladeone
  1. 7. 2011, 18:47
Toto byla prvni Kingovka kterou jsem cetl a musim rict, ze me ale vubec nezaujala..byla zdlouhava a nudna, a jako hororova knizka? To uz vubec ne! Takze ted mam dilema jestli se poustet do nejake dalsi Kingovky.
Flynn
  28. 1. 2011, 9:01
Už se mi nechce u Kingových psát pořád dokola SKVĚLÁ A VYBORNÁ, ale je tomu prostě tak, i zde jsem si přišel na své. Tajemný nový nájemník strašidelného domu nad městem Vás nenechá klidnými a bude Vás nutit číst a číst.
max nihiliste
  27. 4. 2016, 22:56
Můj první Kingův román a troufám si říci, že i jeden z těch nejlepších. Tématika upírství mi není příliš blízká, ale tak jako Stephen King to nikdo napsat nedokáže. Skvělý děj, neočekávaná zápletka a šokující konec. 99%.
Steel
  17. 1. 2016, 12:01
Obsahuje spoiler spoiler Po velkém očekávání přišlo velké zklamání. Zápletka jednoduchá, děj předvídatelný, příběh vykradený z Drákuly. Lze zcela s jistotou přímo spojit některé postavy z obou knih. U dalších děl autora jsem zvyklý na určité tajemství, zlo je plíživí a skryté a o to více děsivé a působivé. V Prokletí Salemu je vše nalinkované - jsou to upíři a hotovo, některé hlavní postavy jim padnou za oběť a je potřeba jim vrazit kůl do srdce, a ta k se i stane. Konec už ani nemohl být méně nápaditý.
Mates-K1
  28. 2. 2015, 21:13
Jo, Kingova klasika. Jako obvykle tajemno, spousta postav s různými charaktery a různými osudy. Kniha, která se pomalu rozjíždí a na posledních 40 stranách graduje. V porovnání s autorovými novějšími knihami, bych jí co do "složitosti" zařadil mezi Pana Mercedesa (jako tu jednodušší) a Pod kopulí (tu složitější).
Rozhodně stojí za přečtení.

Oblíbený citát z knihy: Křivky jejího těla byly heroické, rabelaisovské. Pozorovat ji v pohybu u osmiplotýnkového sporáku bylo jako pozorovat neustálé pohyby příboje nebo pohyby pískových dun. :)
number00
  19. 7. 2014, 15:10
S.K. mam rad, mam rad jeho pribehy, mam rad jeho detailnost prostredi, postav, pribehu, zvuku. Mistr "papirovych filmu", ale v tomto pripade to neni to prave orechove a pokud k tomu pridam fakt, ze nemam rad upirskou tematiku na vsechny zpusoby, tak cteni pro mne bylo od 2/3 peklo. Tentokrate pane Kingu jen za tri hvezdicky a to ne z duvodu, ze jsem odpurcem tohoto tematu, ale proto, ze jak pekne jste se zacal rozepisovat na zacatku, tak jste s tim taky hodne rychle prestal a zacal do pribehu vkladal pro mne nepochopitelne veci,popisy, situace apod.,nemluve o vasem syndromu "zkraceny zaver na dve stranky".
vood
  18. 10. 2013, 0:58
Asi proto, že jsem čekala něco víc, nemůžu dát 5. Asi proto, že mám Kinga a jeho styl tak ráda, nedám 3. Přečetla jsem jedním dechem, ale několikrát jsem se nachytala, jak přemýšlím o tom, že zfilmovat to, bylo by to, i dobře natočený, přinejlepším horší béčko. No a ono to zfilmovaný je. Dokonce dvakrát...
banan
  30. 7. 2013, 14:42
podle me asi nejdesivejsi cteni co jsem od Kinga mel :) Zcela vazne, povazuji tuto knihu za top mezi horrory co jsem doposud cetl :)
Rajce06
  10. 4. 2013, 13:01
Začátek na můj vkus příliš pomalý. Musím ale přiznat, že se vyplatilo si počkat na chvíli, kdy děj začne nabírat na obrátkách. Upozornění: Na obálce třetího vydání, z roku 2008, jsou veliké spoilery.
linilie
  15. 9. 2012, 17:03
Upíry moc nemusím, ale jeho způsob zpracování mne donutil to autorovi odpustit. I když je tato kniha velmi zajímavá, podle mne napsal lepší díla. Byla jsem lehce zklamaná koncem, čekala bych od tohoto autora něco šokovanějšího, ale v celku se mi kniha velmi líbila .
Mach
  22. 5. 2012, 20:01
Doporučuji přečíst,stojí to za to:) Velice dobře napsáno,bála jsem se :) Velmi dobrá kniha,která mě velice zaujala ,King umí :)