Originální název: The Dalai Lama's Cat

Synergie - 2015
ISBN: 978-80-7370-422-3
Vyšlo jako audiokniha

Synergie (2015) 978-80-7370-422-3 Vyšlo jako audiokniha. Audiokniha - CDmp3 (Čte Ivana Jirešová)
Synergie (2013) 978-80-7370-245-8 256

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů.
„Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie. (Založil/a: Kůstka)

Tyet
  5. 5. 2014, 19:47
Trochu školská vyprávěnka o kočce, která nakonec ani o kočce není. Každá kapitola je jen podobenstvím a to ani ne příliš zdařile napsaným. Taková nenáročná četba do vlaku :)
Olivka
  26. 6. 2016, 13:51
Velmi příjemné a lehké čtení, vhodné třeba při odpočívání na zahradě a přitom přinutí člověka zamyslet se sám nad sebou.
Tardis
  30. 10. 2014, 17:22
Pro mne asi nejpodstatnější kniha, kterou jsem kdy četla. Ne tak kvůli příběhu samotnému, ani kvůli volbě slov, ale protože mne ve stavu poměrně hluboké deprese přesvědčila, že ten danajský dar jménem "život" je dobré akceptovat s určitou radostí, navzdory všem rozumovým faktům. To je víc, než dokázalo mnoho klasiků, kterým jsem svůj čas věnovala předtím. Je docela možné, že pro ostatní čtenáře je to jen další nafouklá bestselerová bublina. Ale nemusí být. A o kočku vůbec nejde, poslouží jako metafora.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:12
Líbilo se mi, jak nenásilně autor v knize dovedl čtenáři přiblížit některé hlavní principy Buddhismu, když přímo poukazuje na karmický přínos laskavého chování a upozorňuje na důsledky hněvu. Co mě naopak trošku rozladilo, byla opětovně milostná kočičí zápletka. Já nevím, že to ti spisovatelé musí všude cpát. Tahle knížka je tak pěkná, že by se s klidem obešla bez toho, aby hlavní hrdinka mňoukala úžasem nad hrou svalů statného kočičáka. Možná to autor zmínil kvůli dalšímu dílu, ale i tak mi přišlo, že jí v tomto směru polidštil zbytečně moc.
Kočka modrá
  17. 9. 2013, 12:12
Naprosto úžasná kniha. Každodenní život je tady opravdu líčen věrohodně, život kočky pohledem kočičích očí je fascinující, jen zdánlivě lenivý a spavý. Navíc tahle kočka žije v těsné blízkosti dalajlamy. Humorné situace tu jsou, ale více mne zaujaly dojímavé situace, je jich tu několik a opravdu jsem u četby plakala - no vlastně cizím štěstím - ale bylo to velmi silné. Láska v různých podobách,možná při čtení Dalajlamovy kočky ani nepřijdete na tu partnerskou, na níž často lpíme, protože tady o ní není ani zmínky. Je to kniha plná lidského obyčejného štěstí, světa, do kterého bych ráda někdy utekla...schovala se. Do klidu a štěstí. Nádherný příběh!

---------------------

V příštím roce vyjde druhé pokračování, za což jsem velmi ráda. Navíc, dalajlamova kočka, Jeho Svatost kočka, bude mít koťátka!!!
CZ-Milka
  5. 5. 2015, 16:25
Takové pohodové čtení, pěkně vyprávěné, občas vás donutí k zamyšlení, dle mého si v knize každý najde to své.
michaelas
  27. 12. 2014, 10:20
Nadherny pribeh plny zivotnich pravd! Kolikrat mi behal mraz po zadech nad jednotlivymi poentami. Uz se tesim,az prijde cas a po knize znovu sahnu,zatim me ceka pokracovani! Prijemne pohodove cteni nejen pro milovniky kocek a zivota! :)
honza01
  5. 7. 2014, 11:26
Teď jsem knihu právě dočetl a dle mého názoru je to báječně pozitivní četba, která v člověku pokud se nad tématem chce zamyslet nechá stopu v pozitivním slova smyslu. Kočičí vyprávění o lidském světě krásně ukazuje jací jsme a jací bychom mohli být :D :D Určitě doporučuji