Dětská otorinolaryngologie

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2900-1

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2900-1

První komplexně pojatá monografie v našem písemnictví představuje ucelený zdroj informací z oboru otorinolaryngologie se zřetelem na dětský věk pacienta. Autoři poukazují především na specifika onemocnění v jednotlivých fázích vývoje dítěte oproti dospělé populaci. Na základě nejnovějších poznatků jsou přehledně popsány choroby a vývojové vady v oblasti ucha, nosu a paranazálních dutin, hltanu, hrtanu a měkkých tkání krku a rovněž poruchy hlasu i řeči, a to jak z hlediska jejich etiopatogeneze, diagnostiky a diferenciální diagnostiky, tak i z hlediska moderních léčebných postupů. Čtenář zde nalezne též cenný přehled o současných možnostech diagnostiky a korekce poruch sluchu pomocí audioimplantátů, díky nimž se výrazně zvýšila možnost zařazení dětí s těžkými poruchami sluchu do běžného kolektivu. Text je bohatě doplněn názornými schématy, tabulkami, barevnými obrázky a fotografiemi. (Založil/a: Jamesová)

Ivo Šlapák Ivo Šlapák
*1952