Zlatíčka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Oftis - 2013
ISBN: 978-80-7405-201-9

Oftis (2013) 978-80-7405-201-9 104

Příběh vypráví puberťačka Alžběta, která má mladší sestřičku Andulku a přísnou maminku. Otce, který zemřel, jim tak trochu nahrazuje strýc Ludva - maminčin bratr. Rodinu doplňuje andulák Pepík a pak i štěňátko s plandavýma ušima, kterého údajně našel strýc s na krku uvázanou cedulkou: "Vezmi si mě." Jezevčík Alfíček samozřejmě vnese do rodiny kupu radostí, ale i starostí, o dramatické situace není nouze i díky Pepíkovi, který provokuje Alfíčka. Alžběta se dříve cestou ze školy porůznu toulala, ale kvůli štěňátku má naspěch. Moc ráda se s ním chlubí a předvádí, z čehož vznikají další komplikace. Pak přichází chvíle, kdy vypravěčka řeší i situace z hlediska svého vztahu ke klukům, kteří jsou podle ní hotový rébus, potvrzuje jí to její modrooký spolužák Mirek Tacl, který se ocitá v rozpacích, když s ní mluví, a říká úplně něco jiného, než by chtěla slyšet. V knížce nechybí ani starý pan Krbec s porcelánkou, vypráví zajímavé příběhy. Poznáváme i zvěrolékaře pana Radlického, který zachrání Alfíčka injekcemi a přitom se zamiluje do Alžbětiny maminky, s čímž má dívka dlouho problém. Ale všechno dobře dopadne a dokonce jim strýc Ludva přivede ukázat svoji nevěstu. (Založil/a: Jamesová)