Velká turistická encyklopedie - Královehradecký kraj

Velká turistická encyklopedie - Královehradecký kraj Originální název: Velká turistická encyklopedie-Královehradecký kraj

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2454-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2454-1 328

Poznat to nejcennější z České republiky již není nesplnitelný sen – Velká turistická encyklopedie Vás spolehlivě provede jedinečnými a nezapomenutelnými místy. Na více než 4 500 stranách, zahrnujících téměř 35 000 hesel a členěných podle krajů České republiky do čtrnácti svazků, Vás Velká turistická encyklopedie seznámí nejen s městy, městečky a vesnicemi, s cennými přírodovědnými lokalitami a krajinnými útvary, s národními kulturními i technickými památkami, ale i s osobnostmi, které tudy kráčely. Sedmý svazek Velké turistické encyklopedie – Královéhradecký kraj – obsahuje 1 400 abecedně řazených hesel, více než 900 fotografií, 74 znaků obcí, devět půdorysů hradů (zřícenin), 30 historických reprodukcí, osm plánků měst. V závěru publikace je připojena speciální kapitola o zimních sportech v Krkonoších a pro rychlejší orientaci a výběr jsou představena osvědčená „top“ – například největší města, vodní plochy, nejvýznamnější památná místa, nejkrásnější hrady a zámky. Chcete se dozvědět, jak to bylo s objevením Rukopisu královédvorského, jak se odvíjela rozhodující bitva prusko-rakouské války, kde leží naše nejkrásnější přehrada, kde byl vyhlášen v Čechách první národní park, který je nejvyšší vodopád, kde pramení Labe a kdo u nás pořádal první dostihy? Víte, že na území Královéhradeckého kraje leží nejvyšší hora v Čechách, největší skalní města, nejznámější betlém, množství zachovalých hradů, pečlivě udržované zámky, mimořádně hodnotné a malebné soubory lidové architektury? Encyklopedie přináší nejen odpovědi na tyto otázky, ale nabízí i stovky důvodů, proč se na severovýchod a východ Čech vydat. (Založil/a: marta-b)

Vladimír Soukup Vladimír Soukup
*20.04.1949