Gentlemani a hráči

Originální název: Gentlemen & Players

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1805-2

Knižní klub (2007) 978-80-242-1805-2 415

V soukromé chlapecké škole svatého Osvalda, která se pyšní dlouhou tradicí, začíná nový školní rok. Přestože to vypadá, jako by se zde čas zastavil, také sem pronikají ozvěny moderního světa, jež nejsou všem zdejším učitelům pochuti. Jedním z nich je latinář Roy Straitley, který ve škole pracuje bezmála třiatřicet let a považuje ji za smysl svého života. Všechny změny ho rozčilují, a to ještě netuší, že do jeho svatyně pronikl člověk, který ji obrátí vzhůru nohama. (Založil/a: Vendy)

Ashayam
  22. 1. 2014, 22:00
Tenhle román měl ten největší plot twist, s jakým jsem se kdy setkala. Ale Joanne Harris už takhle píše, a píše výborně. Hluboká poklona patří překladatelce, díky které zvrat dokonale vynikl a donutil mě zalistovat zpátky knihou, jestli mi něco náhodou neuniklo.
Atuin
  13. 10. 2016, 8:52
Právě tato kniha mě přinutila si uvědomit jak výborně autorka píše, její jazykové schopnosti utvořili z banálního příběhu naprosto mistrovské dílo. Skvěle dotažené postavy rozsazené v hloubce, ale s jistou šablonou a přesností, příběh, který dokonale odpovídá názvu. Výborné čtení.