Podivné vraždění

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3040-3

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3040-3 224

Sbírka obsahuje napínavé příběhy deseti známých českých autorů a autorek – Hedy Bartíkové, Adama Borka, Věnceslavy Dezortové, Lubora Falteiska, Ladislava Mušky, Martina Petišky, Ladislava Šobíška, Viktorína Šulce, Jana J. Vaňka a Andrey Vernerové. Odhalují nejrůznější podoby zla kolem nás, přitom odkrývají mnohdy překvapivé motivy pachatelů a ukazují, jak souhra zdánlivě banálních životních situací může člověka dovést až ke spáchání kriminálního činu. (Založil/a: Kůstka)

Irene
  22. 10. 2013, 9:50
Povedené povídky, ale co měla znamenat ta první?! Pořád nevím, jestli to měla být jako parodie...snad ano. Nemohu totiž uvěřit, že by to někdo myslel vážně. Podobné výplody jsem tvořila ve 14 letech, když jsem si hrála na spisovatelku. Málem jsem tu knížku odložila po prvních stránkách. A to by byla škoda, protože některé příběhy byly prostě výtečné.
IOIOIO
  14. 8. 2014, 13:18
První povídka erotický triler, který bych do takového souboru vůbec nezařadila, ostatní výběr je tak z padesáti procent rovněž diskutabilní. Osobně bych našla zvláštní krimi českých autorů lepší kvality!
ratte8
  10. 10. 2014, 11:30
Některé povídky lepší, některé horší a asi 2 příšerné. Nejvíc se mi líbila Kulička - krátká, jednoduchá s myšlenkou a pointou.