Žhář

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-336-3

Jota (2013) 978-80-7462-336-3 472

Lillestrom je postižen sérií požárů. Nejdřív uhoří téměř třicet koní a v následujících týdnech zhasnou i lidské životy. Souběžně s těmito tragédiemi se odvíjí příběh Karstena, který se kvůli náklonnosti spolužačky z pákistánské rodiny ocitne ve víru dramatických událostí. Strach z pomsty ho přivede do skupiny, kterou spojuje jediný cíl: bránit západní kulturu proti všemu, co vnímají jako islámskou hrozbu. Do této skupiny patří také žhář. (Založil/a: Kůstka)

Torkil Damhaug Torkil Damhaug
*08.11.1958

Venceslao90
  25. 3. 2016, 21:15
Příjemná detektivka. Nemám v podstatě nic, co bych knize vyloženě vytknul.. Snad jen v některých částech je děj trochu moc komplikovaný a ne všechny věci jsou v knize vysvětleny.. Ale jinak můžu s klidným srdcem doporučit. Líbil se mi časový předěl osmi let v polovině knížky. Úplně nerozumím výtce, že je v knize příliš mnoho informací o koních. Vždyť tam o koních není skoro vůbec nic :)
Peter.Melon
  1. 12. 2013, 14:41
Tento román je vcelku dobrý.Dobrý kriminální román.Avšak je tu až moc informací o koních.Jinak dobrý a napínavý román...
Kacici
  10. 1. 2016, 12:57
Mě tedy tato kniha moc nenadchla. Bylo tam pár zajímavých a napínavých momentů, ale jinak jsem se nudila. A to i přes snahu udělat konec dramatický a nečekaný. Nevím, čekala jsem prostě víc. První kniha od něj byla mnohem lepší.