Walitaka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Václav Vávra - 2013
ISBN: 978-80-904543-8-5

Václav Vávra (2013) 978-80-904543-8-5 80

Třetím svazkem nové edice kreslených příběhů nazvané Klasické komiksy Marko Čermáka je kniha Walitaka z nakladatelství Václav Vávra.
Publikace obsahuje všechny čtyři příběhy turistického, později indiánského oddílu, jehož vedoucím je právě Walitaka.
První tři příběhy - Walitaka, Walitaka II: Pahorky a Walitaka III: Zimní tábor původně vyšly v komiksovém časopisu Kometa v letech 1990 a 1991. Walitaka IV: Peřej velkého kalumetu potom v časopise Sdružení přátel Jaroslava Foglara Bobří stopou v roce 1995 a ještě jednou v publikaci Dobrodružství s Bobří stopou v roce 2003. (Založil/a: Desmond)

navabaca
  1. 10. 2013, 21:44
Slabý a plochý příběh, který dostatečně nevyužívá vzniklých situací, z kterých by každý jiný komiks vytěžil daleko přitažlivější děj. Kresba bohužel patří k těm slabším dílům pana Čermáka. I přes všechny výtky jsem ale rád četl dál a dál, takže úplným propadákem Walitaka rozhodně není.