Slzy pro Anny van Gild aneb bývávalo

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Futura - 2013
ISBN: 978-80-86844-86-2

Futura (2013) 978-80-86844-86-2 70

Náš bývalý svět je nesdělitelný, nevypověditelný, nedědičný. Vždyť není nic, co by se v něm neodehrálo; měli jsme všechny ženy, viděli jsme všechna města, i zlopověstnou Neapol, a nezemřeli jsme. Okusili jsme vína, o nichž dnes můžeme jen snít, ochutnali jídla, jež dosud nikdo nepojmenoval, spatřili jsme severní i jižní pól, na který dnes sotva dokulháme.Bývávalo! Ano, nejen bývávalo, ono bylo, a ono to pořád jest! Přesně takové, jak básník řekne.A jak to řekne, tak to taky zůstane! Na to, bezmocní prznitelé času, můžete vzít jed. Ale my si na to s básníkem Danielem Strožem připijeme! Nedílnou součást sbírky představují ilustrace – fotografie Evy Frantinové, z nichž zejména barevný snímek na obálce – socha Marilyn Monroeové, kterou objevila na kterési pláži u Mrtvého moře, dotváří knihu v malý grafický skvost. Sbírka vychází na počest sedmdesátých narozenin básníka. (Založil/a: vladislaus)