444 historických měst a městeček České republiky

444 historických měst a městeček České republiky Originální název: 444 historických měst a městeček České republiky

Kartografie - 2004
ISBN: 80-7011-741-9

Kartografie (2004) 80-7011-741-9 280

Další kniha z populární řady tematických publikací o České republice určená pro širokou veřejnost je tentokráte zaměřena na naše města a městečka. Česká republika je plná malebných měst a městeček, jejichž krásy jsou často očím široké veřejnosti schovány. Nový lexikon Kartografie Praha si klade nemalý cíl, a to některé tyto krásy všem turistům, cestovatelům i milovníkům naší krásné vlasti ukázat. Listováním ve výpravné publikaci a čtením poutavého textu objevíte nejen mnoho nových informací, ale podrobněji poznáte i místa, která již dobře znáte. Kniha se skládá s textové a mapové části.
Textová část obsahuje celkem 224 stran poutavého a zajímavého čtení o českých městech a městečkách. Text je zaměřen na historii i současnost, pověsti a příběhy, zajímavosti i turistické atrakce. Obsahuje u každého města a městečka stručnou historii, popis stavebních a historických památek, tradice či zajímavé akce ve městě; autoři zpestřili texty poutavými příběhy, pověstmi a zajímavostmi, které se k danému městu vážou; nechybí informace, jak se do města dostat a kde zaparkovat. Nevšední zážitek z publikace ještě umocňují krásné barevné fotografie, kterých je v knize více než 420.
Mapová část se skládá z autoatlasu České republiky v měřítku 1 : 200 000. V mapě jsou vyznačeny všechna popsaná města a městečka, následuje rejstřík všech hesel a podhesel a závěr publikace tvoří reklamní prezentace jednotlivých měst. (Založil/a: marta-b)

Petr David Petr David
*12.04.1949