777 kostelů, klášterů, kaplí České republiky

777 kostelů, klášterů, kaplí České republiky Originální název: 777 kostelů, klášterů, kaplí České republiky

Kartografie - 2002
ISBN: 80-7011-708-7

Kartografie (2002) 80-7011-708-7 370

Další z řady velice oblíbených monotematických encyklopedií, která se tentokrát věnuje nejen významným kostelům a klášterům, ale i kapličkám či božím mukám, které patří k neod-myslitelnému koloritu našeho venkova. Poutavým textem známá autorská dvojice Petr David a Vladimír Soukup představuje v 700 heslech a 1300 podheslech to nejzajímavější, co nám naši předkové v oblasti církevní architektury zanechali. Součástí publikace je mapa České republiky v měřítku 1:200 000 s piktogramy jednotlivých objektů. (Založil/a: marta-b)

Petr David Petr David
*12.04.1949

Vladimír Soukup Vladimír Soukup
*20.04.1949

Parzifal
  15. 3. 2015, 20:13
Z monotematických počinů dvojice David- Soukup je tahle asi nejpřínosnější, i z toho důvodu, že za komunistů nebylo jaksi zvykem o sakrálních stavbách psát. Kniha je myslím i docela vyvážená, co se týče zastoupení rozličných velkých i malých sakrálních staveb.Solidní je i fotografický doprovod.Doporučuji pro milovníky kultury, historie a poznávání.