Encyklopedie mezinárodních vztahů

Encyklopedie mezinárodních vztahů Originální název: Encyklopedie mezinárodních vztahů
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-469-4

Portál (2009) 978-80-7367-469-4 368

Zhruba dvě stovky detailně a spolehlivě zpracovaných hesel pokrývají základní problematiku mezinárodních vztahů a vysvětlují klíčové termíny používané v teorii i praxi mezinárodní politiky. Hesla na sebe vzájemně odkazují a vytvářejí tak ucelený obraz o současném stavu mezinárodních vztahů i o jejich akademickém výzkumu. Kniha je základní příručkou pro studenty politologických věd, žurnalistiky a publicistiky a zájemce o problematiku mezinárodních vztahů.Ocení ji i širší odborná veřejnost a všichni ti, komu není lhostejné mezinárodní dění. (Založil/a: Laponka)

Ducii
  1. 7. 2014, 11:56
Trochu mne mrzí, že jsem tuhle knihu neměla po ruce, když jsem se učila na bakalářské státnice. Možná bych neprolila tolik slz nad "Anarchie a řád". Hezky a relativně srozumitelně máte-li už nějaké know-how jsou zde vysvětleny různé pojmy spojené s disciplínou MV. Líbí se mi, že jsou zde různé klíčové pojmy vysvětlovány i s ohledem na různé teoretické přístupy. Takové to srovnání jak anarchii chápe realismus, liberalismus atd. Tudíž věřím, že při učení na magisterské státnice to nebude taková bezmoc, když zkombinuju tohle s Anarchií a řádem:-D Co se mi taky na knize hodně líbí je použití anglických výrazů. Politologie obecně stále ještě není českou vědou, většina důležitých děl nebyla přeložena a tak hodně oceňuju, že klíčové pojmy jsou uvedeny také v anglickojazyčné verzi. Člověku to ulehčí hodně tápaní nad překladem u zahraničních knih a článků.