Originální název: Vicke Viking / Vicke Viking lurar de rödögda

ISBN: 978-80-00-03151-4

Albatros (2014) 978-80-00-03151-4 220
Albatros (2005) 80-00-01465-3 216
Albatros (1977)

Malý Vike, syn neohroženého náčelníka Halvara z Flaku, je sice maličký a často má nahnáno, je však chytřejší než všichni neohrožení válečníci dohromady. Dokáže proto otce i jeho spolubojovníky vytáhnout z každé bryndy, do které se vlastním přičiněním dostanou.
Knížka švédského spisovatele Runera Jonssona přináší radost už několikáté generaci čtenářů. (Založil/a: matrosh)

dollyk
  30. 11. 2016, 9:07
Vzpomínám, že jako dítě mě ta knížka neskutečně bavila. V té samé době asi půl roku poté, co jsem to četl, šel v telce kreslený seriál. A jako mnohokrát poté jsem knížku ocenil lépe. Už tehdy v jedenácti jsem došel k poznání, že kniha je kamarád, kdežto televize jen letmá známost. A já byl vždycky spíše na hlubší vztahy.
V.A.
  3. 2. 2013, 14:49
Krásný příklad toho, jak může být knížka pro mládež velmi inteligentně napsaná, neuvěřitelně vtipná a zajímavá i pro dospělé, kteří ji po večerech předčítají :) Příběhy malého Vika jsem napjatě poslouchala zachumlaná v peřině už jako malá. Nedávno jsem si knížku vzala na dovolenou a bavila mě ještě víc než v dětství.
James Bond
  28. 2. 2016, 14:00
První kniha vikinga Vika vydaná v roce 2014 obsahuje dvě části: Viking Vike a Viking Vike a rudoocí rváči. Je to četba pro děti od devíti let. Jsou zde zachycena dobrodružství náčelníkova syna, který sice není příliš fyzicky zdatný, avšak tuto nedostatečnost nahrazuje důvtipem. Ilustrace Petra Urbana příběhy vtipně dokreslují. Zaujalo mne, jak malý chlapec dokázal vyřešit různé situace svým osobitým způsobem. Dávám tři hvězdičky, příběh se mi jevil příliš prostý, mám raději složitější děj a zápletky.