Liber null & psychonaut

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Vodnář - 2007
ISBN: 978-80-86226

Vodnář (2007) 978-80-86226 185

Kniha Petera J. Carolla odstartovala odvětví známé pod označením magie chaosu (chaos magie). Pro tento druh magické práce je typický široký záběr technik, které čerpají z mnoha tradic a světonázorů, včetně posledních vědeckých poznatků. Je s velkým podivem, že ačkoli magie chaosu v odborných českých kruzích často působí jako tak trochu kontroverzní téma, stojí v kontrastu ke směrům tradičním, doposud zde nevyšla jediná ucelená kniha, schopná vnést do věci jasno.Pokud tedy hledáte odpověď na otázky, co přesně je ta magie chaosu, kdo jsou její průkopníci a jaké metody používají, držíte v rukou tu správnou knihu, která v sobě současně zrcadlí i sumu pocitů celé jedné generace esoteriků druhé poloviny dvacátého století. Tedy kulturních vyvrženců, kteří tváří v tvář úpadku okultních spolků a bolestného střízlivění z opojných východních filosofií dospěli k názoru, že nyní přišel čas na změnu. (Založil/a: Mariana.)

Mariana.
  13. 7. 2013, 15:22
Dovětek, který řadím nicméně na začátek, který píšu po 2,5 letech od přečtení: po letech a zkušenostech -- myslím, že to není dobrá magie (nicméně "černá"/nebezpečná) + si osobně myslím, že by ji lidé neměli číst ani praktikovat -- jsem přesvědčena, že výsledky jsou příliš rychlé a jsou VELMI NEPŘIROZENOU cestou, která se ve finále obrátí proti člověku. Viz už jen: aby se člověk inkarnoval v celku své duše, oplodnit jako stařík mladou pannu a sám sebe zabít.... Co k tomu dodat...? Magie má jít s přirozeným plynutím, NE proti němu.... Není to tím /pro zaryté zastánce//, že by mi výsledky nevycházely -- ba naopak -- a došla jsem k výše uvedenému. Lidé, kteří se do ní ponořili - se dříve nebo později...jak to říct jinak, než zbláznili a nedopadlo to s nimi vůbec dobře...

Tehdy jsem psala:
Zvláštní, svá, revoluční, mně vzdálené pojetí Baphometa. Nicméně revoluční způsob obsahující svérázné techniky. Dle některých kultovní kniha, ze které vyplývá řád IOT- Illuminati of Thaneteros, v Česku nepříliš rozšířené, dobrá základna IOT v Rakousku.